Як перевірити контрольну суму файлу.

У сучасному світі один і той же цифровий контент може бути отриманий з різних джерел. Тому актуальною є проблема забезпечення цілісності використовуваних даних. Простим способом перевірки цілісності є розрахунок і зіставлення контрольних сум. Наприклад, можна перевірити контрольну суму файлу дистрибутива програмного забезпечення, завантаженого з torrent-мережі, звіривши її з значенням, опублікованим на сайті розробника.
Вам знадобиться
  • - файловий менеджер Total Commander.
Інструкція
1
Знайдіть у Total Commander файл, контрольну суму якого необхідно перевірити. Запустіть Total Commander. В одній з панелей змініть поточний диск на той, де знаходиться шуканий файл. Для цього можна скористатися кнопками або списком, що випадає, розташованим на верхній інструментальній панелі. Здійснюючи подвійні кліки по пунктам списку лістингу директорій, перейдіть в каталог з потрібним файлом. Виділіть його в списку.
2
Відкрийте діалог настройки параметрів розрахунку контрольних сум файлів. Для цього в головному меню програми розгорніть розділ "Файл", а потім клацніть по пункту "Створити SFV-файл контрольних сум (CRC) ...".
3
Налаштуйте параметри формування контрольних сум. В діалозі "Створення SFV-файлів контрольних сум (CRC)" встановіть прапорець "MD5", якщо хочете, щоб результатом розрахунку контрольної суми файлу являвся MD5-хеш (більшість контрольних сум, що публікуються в інтернеті, є саме MD5-хешамі). Зніміть прапорець "Для кожного файлу створити окремий SFV-файл". В поле "Зберегти файл (и) контрольних сум як:" введіть шлях та ім'я файлу, в який буде поміщений результат розрахунку контрольної суми.
4
Розрахуйте контрольну суму файлу. В діалозі "Створення SFV-файлів контрольних сум (CRC)" натисніть кнопку "OK". Розпочнеться процес обчислення контрольної суми. Хід процесу буде відображатися індикатором прогресу у вікні. Якщо обсяг вихідного файлу великий, розрахунок контрольної суми може зайняти тривалий час. Дочекайтеся закінчення операції.
5
Перевірте контрольну суму файлу. Відкрийте створений файл контрольних сум в текстовому редакторі або переглядачі. Зокрема, можна скористатися вбудованою в Total Commander функцією перегляду. Для цього виділіть згенерований файл контрольних сум в панелі Total Commander і натисніть клавішу F3. У файлі буде міститися рядок, структурно складається з двох частин. Перша її частина, розташована до знака "*", є символічним поданням контрольної суми файлу. Порівняйте цей рядок з відомим значенням контрольної суми.
Звірка контрольної суми необхідна для того, щоб перевірити цілісність і повноту передачі даних при скачуванні документів каналами зв'язку. Особливо це важливо при завантаженні дистрибутива операційної системи Windows. Це дозволить уникнути помилок в роботі системи і убезпечити себе від піратських копій і вірусів.
Інструкція
1
Перейдіть на офіційний сайт документа, програмного забезпечення або операційної системи, яку завантажили на свій комп'ютер. В розділі відомостей про фото можна знайти значення контрольної суми, яке позначається також як SHA1. Збережіть даний набір символів в окремий текстовий файл або перепишіть на аркуш паперу.
2
Завантажте утиліту HashTab. Дана програма поширюється на багатьох спеціалізованих комп'ютерних сайтах, тому її досить легко знайти в мережі. Однак найкраще скористатися офіційним джерелом http://hashtab.ru/, щоб убезпечити свій комп'ютер від різних вірусів. На всякий випадок перевірте скачаний файл антивірусом. Програмне забезпечення виконано в двох версіях, одна призначена для ОС Windows, а друга - для Mac.
3
Встановіть програму на свій комп'ютер. Перейдіть до перевіряється файлу і натисніть на нього правою кнопкою мишки. Якщо у вас встановлена операційна система Windows, то перейдіть в розділ «Властивості» і виберіть вкладку «Хеш-суми файлів». Якщо ви користуєтеся ОС Mac, то виберіть розділ File Hashes і натисніть на More. Якщо даних вкладок немає, значить ви неправильно встановили HashTab.
4
Зайдіть в панель управління, видаліть програму і встановіть заново. При виборі вкладки програма почне розрахунок контрольної суми, на який знадобитися деякий час. По закінченню процесу перепишіть отримане значення.
5
Звірте вихідну контрольну суму і отриману програмою. Якщо вони збігаються, то значить, файл завантажений правильно. В іншому випадку це свідчить про втрати даних, нецілісної файлу, піратської копії або зараження вірусами. Видаліть пошкоджений документ і завантажте заново. Якщо ви вважаєте, що виною цьому є джерело завантаження, то доцільніше вибрати інший сайт для скачування.