Як вибрати йоркширського тер'єра.

Йоркширський тер'єр - мініатюрна, активна і дуже піддатлива дресируванню собака. Вона ідеально підходить для утримання в квартирних умовах. Якщо ви задумалися про те, щоб завести цуценя йоркширського тер'єра, вам слід ознайомитися з декількома нехитрими правилами та особливостями це породи. Отже, як вибрати цуценя йоркширського тер'єра?
Інструкція
1
Для початку вам обов'язково слід познайомитися з заводчиками. Краще, якщо ще до народження цуценят. Необхідно дізнатися і подивитися, в яких умовах утримуються собаки, дізнатися все про особливості батьків, їх здоров'я і характері (це теж знаходить відображення в індивідуальності цуценят). При розведенні йоркширських тер'єрів дуже важливо відповідально підходити до кількості цуценят в рік - їх не повинно бути багато. Так що якщо у заводчика є на продаж більше двох або трьох собак - шукайте іншого. Також господар зобов'язаний продемонструвати документи, що підтверджують стандарти порід обох батьків.
2
Тепер попросіть господаря розповісти про стандарти саме йоркширських тер'єрів і пояснити, чому батьки цуценят і самі цуценята їм відповідають. Стандартним йоркширським тер'єром є мініатюрна собака з гладкою, спадаючої з двох сторін і довгою шерстю. Вона не повинна бути хвилястою. Очі повинні бути темними і блискучими, з характерним настороженим і уважним поглядом. Прикус - добре складений і ножицеподібний.
3
Зверніть увагу на забарвлення - він повинен бути насиченого темно-персикового або темного золотисто-коричневого кольору. Там, де волосся особливо довге (голова, область біля вух). покрив повинен бути темнішим. На шиї шерсть зазвичай світліше. Темний металевий відтінок у породистого йоркширського тер'єра поширюється з потиличної частини, на спині, і до хвоста. Хвостик повинен бути покритий шерстю.
4
Зверніть увагу на те, як рухається щеня, активний він? Здорове цуценя йоркширського тер'єра неймовірно цікавий і рухливий. Він сміливо грає з братами і сестрами, цікавиться речами навколо. Якщо він багато сидить або не приймає участь в іграх - цілком можливо, у нього проблеми з задніми кінцівками або дисплазія суглобів. Йоркширські тер'єри досить розташовані до цієї хвороби. Є простий прийом, щоб перевірити психічне здоров'я цуценяти - варто взяти брелок з ключами і кинути його недалеко від собаки. Якщо маленький тер'єр злякається або відреагує байдуже - можливо, з ним щось не так. Здорове цуценя кинеться цікавитися предметом.
5
Не купуйте йоркширського тер'єра на пташиних ринках - це розсадник інфекцій, продаються там в більшості своїй слабкі і недоліковані тварини, а документи найчастіше виявляються підробленими.
Вибрати хорошого щеняти йорка - це дуже серйозна справа. До такого вибору потрібно підійти відповідально. Основою вибору служать деякі ознаки, що стосуються здоров'я і зовнішнього вигляду цуценя.
Щенка йоркширського тер'єра забирають у віці 2-3 місяців. До цього віку у цуценяти повинні бути поставлені всі щеплення і бути ветеринарний паспорт з їх відмітками. Якщо щеня з родоводом, то вам повинні видати щенячью картку, де є всі дані по цуценяті.

Поведінка цуценяти

Поспостерігайте за цуценям. Він повинен бути активним і міцним, веселим і рухливим. Такий щеня володіє блискучої переливається чистої шерстю. На шерсті не повинно бути лупи, шелушений, сухості. Якщо такі є, не варто брати такого цуценя. Здоровий вихованець повинен пересуватися на прямих кінцівках з круглими, зібраними в грудку лапами. Рухи вільні і скоординовані. Хромающие або скуті руху свідчать про прогресуюче пороці розвитку суставов.Беріте цуценя, якщо його шерсть чорна із золотими мітками. Підвищена шерстистого у маленького цуценяти може вітатися, якщо вона абсолютно шовкова. Якщо шерсть хвиляста або кучерява, то надалі вона не стане прямою. Не допускаються незрозумілі плями, але невелика біла плямочка на грудях можливо, так як при линьки воно зникає.

Здоров'я цуценя

Уважно огляньте цуценя з усіх боків. Ніс повинен бути чорним, холодним і вологим. Слизова ясен повинна мати рожевий колір, а якщо вони бліді, то це говорить про недокрів'ї. На кожній щелепі цуценя 6 різців і 2 ікла. Прикус повинен бути ножицеподібний, в крайньому випадку - клещеобразний. Решта види прикусу - небажані. У 2-3 місячного щеняти, який в майбутньому претендує на перемоги у виставках, джерельце повинен бути закритим. Вивчіть тім'ячко. У більш дорослих цуценят, вагою до 1,5 кг джерельце відкритий і має розмір в 3 mm діаметром. На жаль, таке цуценя не має шансів на перемогу у виставках. Якщо у цуценяти слабка статура і велика яблокообразниє голова, вирячені очі і незарослий джерельце, то він страждає нанізм. Такі собаки гинуть від водянкі.Глаза йорка повинні бути темними, вологими, дивитися прямо вперед. Патьоки під очима говорять про дефекти повік. Нагноєння свідчать про наявність інфекції в організмі. Темні зіниці, чиста райдужка очі - свідчення відсутності запалень і травм. Вуха у цуценят йорка до 2-місячного віку встають, але бувають винятки, якщо щеня від породистих батьків. Розгляньте вуха цуценя. По краю вуха не повинно бути кірочок або облисіння, вони повинні бути покриті шерстю. Видимі ділянки вуха повинні бути чистими. Якщо малюк трясе головою, чеше за вухом і з нього йде неприємний запах, який показує, що в вусі почався запальний процес. Шкіра живота повинна бути чистою, здоровою, без плям або висипу. Живіт не повинен бути роздутий, так як це може говорити про порушений травленні або глистной інвазії.