Як організувати спортивний клуб.

Бути здоровим і спортивним модно, тому інтерес до спортивних клубам зростає. Ви можете відкрити як вузькоспеціалізований спортивний клуб (силовий, для чоловіків), так і багатофункціональний. Це залежить від ваших матеріальних можливостей і бажання. У кожному разі, відкриття спортивного клубу передбачає розробку концепції такого клубу і отримання необхідних дозволів для нього.
Вам знадобиться
  • приміщення (розмір залежить від клубу), реєстрація та дозволи державних органів, обладнання та персонал, а також реклама.
Інструкція
1
Усі спортивні клуби можна розділити на вузькопрофільні (тільки для дітей або тільки для жінок) і багатофункціональні, в яких можна займатися і накачуванням м'язів, і танцями, і плаванням. У першому випадку знадобиться невелике приміщення (на кілька залів). У другому вам буде вигідніше зняти окрему будівлю і зробити в ньому ремонт, оскільки багатофункціонального клубу знадобиться як мінімум 8 залів.
2
Розробіть концепцію свого клубу. Яким він буде - масовим або елітним? Якими видами спорту можна буде займатися у вас? Тому, хто не може добре зробити це сам, краще скористатися послугами фітнес-консультантів, які підкажуть, що користується найбільшим попитом, а також допоможуть підібрати архітектурний проект (якщо ви будете будувати будинок) і обладнання для клубу.
3
Вам як підприємцю необхідно буде пройти державну реєстрацію (створити юридичну особу), а також узгодити в архітектурному управлінні та управлінні з благоустрою адміністрації району (міста), органах пожежного нагляду, санепідемстанції проект клубу. Також потрібно буде укласти договори про водо- і електропостачання. На все це може піти до року.
4
Для спортивного клубу знадобиться обладнання - тренажери. Їх не повинно бути мало, однак і занадто багато встановлювати теж не варто: якщо в клубі буде тісно, то клієнти відчують дискомфорт. Для початку купіть самі основні тренажери, необхідні для тих видів спорту, які будуть представлені у вашому клубі. Не забудьте також про музичний центр, оскільки займатися спортом в тиші навряд чи приємно.
5
Величезне значення для нового клубу має персонал. Недосвідчені тренери, з якими заняття проходять без відчутної користі, можуть позбавити вас клієнтів. Тому постарайтеся найняти тренерів з досвідом роботи. Крім них, вам знадобиться бухгалтер і адміністратор.
6
Рекламну кампанію варто продумати заздалегідь. Використовуйте всі можливі джерела: листівки з пропозицією пробного заняття зі знижкою, вивіски про швидке відкриття клубу, білборди. Після того як ваш клуб запрацює, клієнти будуть приводити своїх знайомих - почне працювати "сарафанне радіо".