Як вибрати шапочку для плавання. одягнути шапочку для басейну.

Шапочка для плавання є необхідним аксесуаром для відвідування більшості басейнів. Вона захищає волосся від впливу хлорки, якій знезаражують басейни, а також зменшує опір води, що особливо важливо для плавців. Зайшовши в магазин спорт-товарів, пересічний покупець розгубиться, побачивши достаток різних шапочок та інших плавальних аксесуарів. Але це справа цілком поправимо.
Інструкція
1
В даний час можна зустріти латексні, силіконові і тканинні шапочки. Латексні шапочки багато хто називає "минулим століттям". Вони дуже тонкі і клейкі, за рахунок чого легко рвуться. Одягати їх - заняття не з приємних. Вони важко натягуються, вириваючи при цьому частину волосся, і важко знімаються, знову жорстоко висмикуючи волосся. Незважаючи на це, багато чоловіків вибирають латексні шапочки, оскільки для короткого волосся немає особливих проблем з надяганням.
2
Латекс дуже чутливий до хлорованій воді, тому така шапочка довго не прослужить. Більш того, вона небезпечна для алергіків, оскільки латекс є найсильнішим алергеном. Їх єдина перевага - ціна. Вони набагато дешевше силіконових і тканинних.
3
Силіконові шапочки практично повністю побороли недоліки латексних. Вони приємні на дотик, легко надягають і гіпоалергенні! Такі шапочки легко розтягуються до потрібного розміру, але в той же час вони відмінно облягають голову і не дозволяють проникнути воді. Внутрішня частина силіконових шапочок зроблена таким чином, що волосся не прилипають і не травмуються. Такі шапочки підійдуть для довгого волосся.
4
Тканинні шапочки в основному підходять жінкам, оскільки вони дуже м'яко лягають на волосся, не спутуючи і не видираючи їх. На жаль, шапочки з тканини пропускають воду. Якщо ви займаєтеся аква-аеробікою або водним спортом - тканинна шапочка якраз для вас.
5
Плавальні шапочки безрозмірні. Вони бувають тільки дорослі і дитячі. Тому при виборі шапочки розтягніть її на руках, так ви зрозумієте, підійде вона чи ні. Зазвичай шапочки стандартного розміру, але якщо у вас з'являються сумніви, попросіть продавця приміряти її. Занадто туга шапочка буде тиснути на вуха і зіпсує все задоволення від плавання.
Зверніть увагу
Після басейну промийте шапку чистою водою, оскільки хлорка шкідлива для неї. Також шапочку можна сушити на сонці, вона може потріскатися.
Корисна порада
Шапочку потрібно надягати так: вставте обидві долоні і розтягніть її. Почніть натягувати шапку з боку лоба і до шиї. Довге волосся краще зібрати в пучок або хвіст. Так ваша шапочка надовго зберегти форму і не порветься.
Шапочка для плавання - це один з важливих атрибутів будь-якого плавця. Вона зберігає волосся сухими, зменшує опір води під час плавання, а також зберігає тепло тіла. Адже при плаванні велика частина тепла людського тіла втрачається саме через голову. Крім того, шапочка для плавання зручна тим, що дозволяє прибрати під неї довге волосся, завдяки чому вони не плутаються і не чіпляються за плавальні окуляри і їх гумку. Щоб вибрати плавальну шапочку , спочатку потрібно розібратися в їх різновидах.
Інструкція
1
Перевага шапочок з латексу перед іншими видами в тому, що вони дешево коштують. Такі шапочки дуже тонкі і на голову їх одягти досить важко через специфічних властивостей матеріалу. Після плавання вони важко знімаються, доставляючи власнику масу неприємних відчуттів: волосся приклеюються до латексу або навіть видирається. Цей матеріал досить тонкий і неміцний, тому латексні шапочки частіше за всіх рвуться. Крім того, їх потрібно обережно використовувати людям, схильним до алергії.
2
Силіконові плавальні шапочки мають більш високу вартість, ніж латексні, але вони більш міцні та довговічні. Такі шапочки випускають практично в будь-яких кольорах і на дотик дуже приємні. Тому якщо вам доведеться побачити яскраву шапочку з красивим малюнком, знайте - вона виготовлена із силікону. Ще один плюс силіконових шапочок для плавання - це гипоаллергенность. Варто також відзначити те, що шапочки з даного матеріалу дуже еластичні і зручно сидять на голові. Знімати їх, до речі, набагато легше, ніж латексні. Дорогі силіконові шапочки дуже щільно облягають голову плавця і не формують зморшок.
3
Також існують шапочки для плавання, виконані з тканини. Вони в основному призначаються для відпочинку, забезпечуючи максимальний комфорт у використанні. На жаль, тканина пропускає воду. Тканинні плавальні шапочки роблять з еластомеру, поліаміду, лайкри, поліестеру і інших матеріалів з схожими властивостями. Вони практично не здавлюють голову, але для швидкісного плавання абсолютно непридатні. Адже коефіцієнт тертя у тканини багато більше, ніж у силікону і латексу. Дорогі моделі тканинних шапочок виготовляються з композитних матеріалів. Наприклад, внутрішня частина робиться з лайкри, а зовнішня - з поліуретану або силікону. Це дозволяє поєднувати оптимальне тертя об воду з комфортом.