Як створити віртуальний диск на комп'ютері.

Для багатьох комп'ютерних ігор або деяких програм обов'язковою умовою роботи є наявність диска з грою в дисководі. Це призводить до зношення пристрої, зайвому шуму від комп'ютера і, в цілому, не дуже зручно. Проблема вирішується створенням віртуального диска в системі. Для тих же ігор, викачаних з інтернету, єдиний спосіб установки найчастіше - монтування образу диска. Розглянемо, як можна створити такий дисковод.
Вам знадобиться
  • Програма для роботи з образами дисків.
Інструкція
1
Скачайте програму для роботи з образами дисків. Це може бути платна або безкоштовна утиліта. Серед безкоштовних визнаний лідер - Daemon Tools Lite. З платних аналогів можна порекомендувати Alcohol 120%, крім читання образів дисків, вона може створювати їх, а також записувати на диски. Для скачування використовуйте перевірені джерела, або офіційний сайт розробника.
2
Запустіть подвійним клацанням інсталяційний файл, відповідайте на питання майстра установки натисканням кнопок «Далі» і «Готово». У процесі установки буде необхідно перезавантажитися, тому збережіть і закрийте всі важливі дані та документи. Відкрийте головний модуль завантаженої програми, для цього запустіть подвійним клацанням іконку на робочому столі. Або можете натиснути кнопку "Пуск" -> "Всі програми" -> Daemon Tools. Результат буде той самий.
3
З'явиться вікно з заголовком Mount`n`Drive Manager. У його нижній частині натисніть правою кнопкою миші на вільному просторі, і виберіть рядок «Додати віртуальний SCSI дисковод». Ще один спосіб - клацнути правою кнопкою миші на значку програми в системній області біля годинника. Дії не відрізняються, просто виберіть рядок з написаною вище командою.
4
З'явиться повідомлення про створення віртуального дисковода. Зачекайте, поки воно не ісчезнет.Откройте «Мій комп'ютер», і перевірте список дисків. Повинен з'явитися новий пункт у цьому переліку. Наприклад, якщо раніше у вас були літери «C :, D :, E:», то після повинно бути, наприклад, так: «C :, D :, E :, F:».
5
Тепер у вас в комп'ютері є віртуальний дисковод. Він працює практично з усіма видами образів дисків і інтегрується в операційну систему. Вам достатньо буде двічі клацнути на файлі для автоматичного завантаження і монтування. У деяких випадках можуть знадобитися два і більше віртуальних приводу одночасно. Якщо ваш випадок саме такий - повторіть дії, починаючи з пункту 3. Ви можете створити близько 20 дисководів за допомогою цієї програми.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UEYYp_69CDk
Як же все-таки ускладнюється життя, якщо потрібна в даний момент програма або гра не запускається при відсутності в дисководі інсталяційного диска. Стати заміною такому диску може тільки по максимуму точно скопійований диск. При цьому зовсім не обов'язково псувати для цих цілей чисті диски. За допомогою програм, які дозволяють створювати на комп'ютері віртуальні дисководи і віртуальні носії (образи дисків) можна забути про такі проблеми. Однією з таких програм є Alcohol 120%.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер під управлінням операційної системи, програма Alcohol 120%
Інструкція
1
Запустіть Alcohol 120%. Спочатку інтерфейс має вигляд, представлений на картинці.
2
Щоб створити віртуальний дисковод, перейдіть в меню «Файл», виберіть пункт «Настройки». У вікні зліва виберіть «Віртуальний диск», а потім праворуч виберіть кількість необхідних вам віртуальних дисків і натисніть ОК. Створення віртуальних дисків відбудеться автоматично, імена будуть присвоєні за алфавітом.
3
Якщо потрібен образ диска, який потім можна буде вставити в цей віртуальний дисковод, то виберіть у меню зліва «Основні опції» і натисніть «Створення образів». Після цього перед вами з'явиться таке вікно, яке зображено на картинці.
4
На практиці всі налаштування, вироблені на цьому етапі, можна залишити без змін. У верхньому правому куті виберіть дисковод, в який вставлений диск і натисніть «Далі».
5
У наступному вікні можна буде задати ім'я віртуального образу, а також вказати директорію, в якій він буде розміщений. Крім того в правому нижньому кутку ви зможете вказати необхідний формат образу. Зазвичай більшість образів створюються в стандартному форматі iso, але при бажанні можна додатково дізнатися, навіщо використовуються інші формати.
6
Після всіх цих операцій натисніть на «Старт» і насолоджуйтеся тим, як створюється віртуальний диск-образ. Час створення образу залежить, в основному, від розміру диска і його стану (від кількох до 20-30 хвилин). Якщо на диску є подряпини, то це значно збільшить час створення образу, а може і призвести до того, що це зовсім не вийде.
7
По закінченні створення віртуального диска-образу залишиться тільки вставити у віртуальний дисковод для подальшої роботи. Для цього необхідно відкрити програму і в першому ж вікні праворуч ви побачите свій образ. Клацніть правою кнопкою миші на образ і в контекстному меню лівою кнопкою миші виберіть пункт «Змонтувати на пристрій», і далі виберіть свій віртуальний дисковод.