Як зробити струмопровідний клей. опір струмопровідні лаки.

Струмопровідний клей підходить для з'єднання, що забезпечує електричний контакт між деталями. Його застосовують, якщо пайка неможлива або небажана. Наприклад, у тих випадках, коли потрібно з'єднати деталі, що бояться нагрівання. Такий клей застосовується також для відновлення струмопровідних доріжок в калькуляторах, електронних годинниках та інших мініатюрних пристроях. Його можна використовувати для приклеювання електричних контактів до алюмінію, який, як відомо, погано паяється. Купити такий клей в магазині складно, тому краще його зробити самому.
Вам знадобиться
 • - цапон-лак;
 • - клей «БФ»;
 • - нітроцелюлозний клей;
 • - суперклей;
 • - графіт;
 • - алюмінієва пудра;
 • - порцеляновий або скляний чашка;
 • - металева або скляна ложка або паличка;
 • - плоскогубці ;
 • - металева ступка з товкачиком;
 • - напилок.
Інструкція
1
Зробіть графітний порошок. Для цього можна використовувати грифелі від простих олівців 2М-4М. Натерти грифель можна за допомогою напилка або розмолоти в металевій ступці. Графітний порошок можна отримати також з електродів від батарейок. Правда він виходить більш грубим.
2
Розмішайте графітний порошок з цапон-лаком або з клеєм («БФ» або нітроцелюлозним) до стану густої сметани. Отриману масу зберігайте в щільно закриваються скляною пробкою флаконі. Клей можна застосовувати для відновлення пошкоджених доріжок друкованого монтажу і замість пайки для з'єднання деталей. Наносити клей на доріжки можна рейсфедером. Графіт в даній суміші можна замінити алюмінієвим порошком (білої алюмінієвою пудрою). Перед нанесенням складу зони з'єднання повинні бути ретельно очищені від забруднень, окислів і знежирені. Інакше клей не пристане.
3
Струмопровідний клей можна зробити і іншим способом. Візьміть новий тюбик суперклею і не відгвинчуючи пробку, розкрийте його з нижньої сторони. Засипте в тюбик графітовий порошок в обсязі, приблизно рівному обсягу клею. Перемішайте клей з порошком скляною паличкою або дерев'яною зубочисткою. При цьому графіт розчиняється в клеї. Знову загорніть нижню частину тюбика і добре затисніть край пассатижами. Користуватися таким клеєм можна звичайним способом, відвернувши пробку.
4
Струмопровідний склад можна виготовити і на основі епоксидної смоли. В якості струмопровідного речовини використовуйте в даному випадку алюмінієву пудру. Смолу з алюмінієвою пудрою замісіть до стану крутого тіста. Цей склад можна зберігати загорнутим у фольгу або упакованим в скляну банку з кришкою до моменту застосування. Безпосередньо перед застосуванням змішайте заготовлений склад з необхідною кількістю затверджувача.
Зверніть увагу
Бажано перед виготовленням того чи іншого струмопровідного клею з'ясувати, наскільки міцно цей клей схоплюється з поверхнею, на яку буде наносіться.Разние струмопровідні клейові склади мають різний опір. Це потрібно враховувати при монтажі. Опір струмопровідних клеїв порівняно із звичайним припоєм може мати значущу для електронної схеми величину.