Як навчити дитину спати окремо.

Рано чи пізно в кожній родині наступає такий момент, коли потрібно навчити дітей спати окремо від батьків. У всіх цей процес проходить по-різному, тому що кожна дитина індивідуальна.
Інструкція
1
В ідеалі потрібно привчати дитину спати окремо ще в самому ранньому віці, коли тільки починають формуватися звички. Найчастіше багато батьки самі привчають дітей до того, що з ними повинен хтось спати, коли продовжують укладатися з вже подорослішали дітьми. Бажано, щоб у дитини спочатку була окрема кімната або окрема ліжечко. Не варто його привчати спати разом з батьками. Відразу ж після годування укладайте малюка в його власне ліжечко, тоді у нього виробиться звичка спати там.
2
Якщо дитина вже більш дорослий, і необхідно привчити його спати у власній кімнаті, такий спосіб не допоможе. У 2-3 роки дитина вже все розуміє і усвідомлює свою роль у сім'ї. Всі діти різні, і тільки батьки знають точно, як можна вплинути на дитину. Наприклад, можна пояснити малюкові, що він вже великий, що дорослі люди повинні спати в своїх кімнатах, що у батьків повинна бути окрема спальня.
3
Щоб дитина вночі не відчував себе самотньо, залиште двері в ваших кімнатах відкритими, щоб він знав, що ви поруч. Обов'язково дайте малюкові його улюблену ляльку або іграшку, так він буде почувати себе впевненіше і спокійніше. Потім поступово можна навчити спати дитину і при закритих дверях.
4
Якщо дитина не хоче спати в своїй кімнаті, придбайте спеціально для нього дитячу ліжко або диванчик. Можете взяти малюка в магазин, щоб він брав участь у виборі меблів. Так він відчує свою значимість і самостійність. У нього напевно виникне бажання поспати на своїй новій ліжка.
5
Багато малюки почувають слабкість мами, тому й вередують перед сном. Нехай деякий час дитину укладає тато. Зазвичай діти краще слухаються батьків, тому зможуть швидше і спокійніше засипати з ними.
6
Важливо ближче до сну перестати грати в рухливі і гучні ігри - діти від активних ігор сильно збуджуються і погано сплять. Також не варто перед сном освоювати нові ігри або дарувати нові іграшки - дитина не відразу зможе відірватися від нового заняття. Краще почитати знайомі книжки або пограти, укладаючи спати улюблені іграшки.
Зверніть увагу
Як навчити дитину спати окремо. У кожної дитини процеси засинання і сну індивідуальні. укладати дитину спати слід в один і той же час; велике значення для дитини має позитивне ставлення до місця засипання. Застеліть разом з малюком ліжко постільною білизною з дитячим малюнком, покладіть на подушку улюблену іграшку
Корисна порада
Як навчити дитину спати окремо. Спільний сон грудничка з мамою корисний і молодій мамі, і новонародженому. Малюк, чуючи дихання і серцебиття мами, відчуває себе захищеним. А мама, завдяки спільному сну з дитиною, буде висипатися краще. - Придумайте, як мотивувати малюка спати окремо. Найлегшим способом навчити дитину спати окремо є покупка його особистої ліжечка. При цьому важливо, щоб дитина сама її вибрав.