Як обчислити корінь третього ступеня.

У багатьох шкільних і чисто практичних завданнях потрібно обчислити корінь третьої ступеня , званий також кубічним коренем. Незважаючи на зовнішню простоту завдання, обчислити корінь третього ступеня не так просто. Адже на калькуляторах немає кнопки, що обчислює цю функцію.
Вам знадобиться
  • калькулятор.
Інструкція
1
Щоб обчислити корінь третього ступеня, візьміть калькулятор, призначений для інженерних розрахунків. Для обчислення кореня третього ступеня скористайтеся рівнозначною функцією зведення в ступінь 1/3.
2
Щоб звести число в ступінь 1/3, введіть це число, потім натисніть на кнопку зведення в ступінь і наберіть приблизне значення числа 1/3 - 0,333. Такий точності цілком достатньо для більшості розрахунків. Однак точність обчислень дуже легко підвищити - просто додайте стільки трійок, скільки вміститься на індикаторі калькулятора (наприклад, +0,3333333333333333). Потім натисніть кнопку «=».
3
Щоб обчислити корінь третього ступеня за допомогою комп'ютера, запустіть програму «калькулятор Windows». Порядок дій при обчисленні кореня третього ступеня повністю аналогічний описаному вище. Єдина відмінність - в дизайні кнопки зведення в ступінь. На віртуальній клавіатурі калькулятора вона позначена як «x ^ y».
4
Корінь третього ступеня можна обчислити і в програмі MS Excel. Для цього введіть в будь-яку клітину символ «=» і виберіть значок «вставка функції» (fx). Виберіть в віконці, що з'явилося функцію «СТУПІНЬ» і натисніть кнопку «Ок». У віконці введіть значення числа, для якого необхідно обчислити корінь третього ступеня. В віконце «Ступінь» введіть число «1/3». Число 1/3 набирайте саме в такому вигляді - як звичайну дріб. Після цього натисніть кнопку «Ок». У тій клітці таблиці, де створювалася формула, з'явиться кубічний корінь із заданого числа.
5
Якщо корінь третього ступеня доводиться обчислювати постійно, то трохи удоскональте описаний вище метод. В якості числа, з якого потрібно витягти корінь, вкажіть не само число, а клітку таблиці. Після цього, просто кожен раз вводите в цю клітку вихідне число - в клітці з формулою буде з'являтися його кубічний корінь.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=F3mSQpangm8
Зверніть увагу
Висновок. У даній роботі були розглянуті різні методи обчислення значень кубічного кореня. З'ясувалося, що значення кубічного кореня можна знаходити за допомогою методу ітерацій, також можна апроксимувати кубічний корінь, зводити число в ступінь 1/3, шукати значення кореня третього ступеня за допомогою Microsoft Office Ecxel, задаючи формули в осередках.
Корисна порада
Коріння другого і третього ступеня вживаються особливо часто і тому мають спеціальні назви. Квадратний корінь: В цьому випадку показник ступеня зазвичай опускається, а термін «корінь» без вказівки ступеня найчастіше має на увазі квадратний корінь. Практичне обчислення коренів Алгоритм знаходження кореня n-ного ступеня. Квадратні і кубічні корені зазвичай передбачені у всіх калькуляторах.
Операцію знаходження кореня третьої ступеня зазвичай називають витяганням «кубічного» кореня, а полягає вона в знаходженні такого речового числа, зведення якого в куб дасть значення рівне подкоренного числу. Операція вилучення арифметичного кореня будь ступеня n еквівалентна операції піднесення в ступінь 1/n. Для практичного обчислення кубічного кореня можна використовувати кілька способів.
Інструкція
1
Використовуйте онлайн-калькулятор для знаходження кореня третьої ступеня. Наприклад, щоб зробити це за допомогою сервісу, вміщеного на сторінці http://csgnetwork.com/cuberootcubecalc.html, достатньо ввести число в поле Enter A Value і натиснути кнопку Calculate. Цей калькулятор використовує для обчислень JavaScript-сценарій, то є всі обчислення виробляються безпосередньо в вашому комп'ютері, тому результат ви отримаєте миттєво. Корінь кубічний з введеного числа буде поміщений в поле Calculated Cube Root, де його можна скопіювати і перенести в потрібну вам програму.
2
Інший спосіб - використовувати калькулятор, вбудований в пошукову систему Google. Наприклад, для знаходження кубічного кореня з числа 1730 введіть в поле пошукового запиту 1730 ^ (1/3). Якщо треба знаходити корінь з дрібного числа, то як роздільник цілої та дробової частини використовуйте точку, а не кому.
3
Якщо немає доступу в інтернет, то можна використовувати калькулятор, вбудований в операційну систему Windows. Посилання на його запуск захована не менше глибоко, ніж смерть Кащея. Щоб дістатися до неї спочатку розкрийте головне меню на кнопці «Пуск», потім відкрийте розділ «Усі програми», потім клацніть підрозділ «Стандартні», після нього - секцію «Службові», а потім клацніть пункт «Калькулятор». Можна зробити простіше - натиснути клавіші WIN + R, ввести команду calc і натиснути Enter.
4
Відкрийте в меню калькулятора розділ «Вид» і виберіть пункт «Інженерний» або «Науковий», так як потрібна функція в звичайному інтерфейсі програми відсутня. Потім введіть число, з якого треба витягти кубічний корінь.
5
Поставте відмітку в чекбоксі поруч з написом Inv - так ви повідомите програмі, що треба виконувати операції зворотні тим, що вказані на функціональних кнопках його інтерфейсу. Потім клацніть кнопку з символами x ^ 3 і калькулятор порахує і покаже вам результат вилучення кубічного кореня з введеного числа.