Як лікувати аневризму.

Аневризмою називається випинання або розшарування стінки аорти, однією з головних артерій людського організму. Дана патологія може мати різну локалізацію: судини головного мозку, грудної та черевної відділи аорти, судини нижніх кінцівок.
Інструкція
1
Аневризма є серйозною патологією, яка, якщо вчасно не проведена діагностика і не призначено лікування, може закінчитися летально.Леченіе аневризми - операційне. Можлива вичікувальна тактика, але лише в тому випадку, якщо вжито всіх необхідних заходів профілактики, хворий знаходиться під постійним наглядом лікаря.
2
В даний час виділяють декілька видів операцій, застосовуваних в залежності від ступеня тяжкості і від локалізації аневризми: Кліпування аневризми. Полягає операція в тому, що аневризму , що представляє собою мішкоподібну утолщенную стінку артерії, перетискають спеціальною кліпсою, що запобігає кровотік на даній ділянці, і, отже, знижує ризик розриву аневризми. При цьому основна артерія залишається збереженою. Дана операція відноситься до найбільш складних в судинної хірургії внаслідок високого ризику пошкодження судини. Виконується при відкритому доступі.
3
Ендоваскулярна емболізація аневризми. Малоінвазивна процедура, що має при цьому високий відсоток успішно проведених маніпуляцій. Хід її полягає у введенні спеціального судинного катетера (діаметр до 2 мм) в одну з стегновий артерій. Далі по судинному руслу катетер просувається до місця локалізації аневризми. Потім слідує процес її емболізації, тобто заповнення з метою зменшити кровотік в даній області, запобігти подальшому розшаруванню аневризми і її розрив. Емболом служить невелика нитка з платини - «спіраль», яка за допомогою внутрішньосудинного катетера поміщається в порожнину аневризми, заповнюючи її.
4
Судинне протезування. Операція виконується при відкритому доступі. Судинний хірург за допомогою додаткових методів дослідження визначає точну локалізацію аневризми, потім січуть її і замінює ділянку артерії дакроновий протезом. У разі якщо аневризма розташована в великокаліберні посудині ноги, то протезом може послужити розташована поруч з ним вена.