Як визначити молярну концентрацію.

Для визначення молярної концентрації розчину визначте кількість речовини в молях, яке знаходиться в одиниці об'єму розчину. Для цього знайдіть масу і хімічну формулу розчиненої речовини, знайдіть його кількість в молях і поділіть на обсяг розчину.
Вам знадобиться
  • мірний циліндр, терези, таблиця Менделєєва.
Інструкція
1
За допомогою точних ваг знайдіть масу розчиняється речовини в грамах. Визначте його хімічну формулу. Потім за допомогою таблиці Менделєєва знайдіть атомні маси всіх часток, що входять в молекулу вихідної речовини і складіть їх. Якщо в молекулі присутні кілька однакових частинок, атомну масу однієї частинки множте на їх кількість. Отримане число буде дорівнює молярної масі даної речовини в грамах на моль. Знайдіть кількість розчиняється речовини в молях, для чого масу речовини поділіть на його молярну масу.
2
Розчиніть речовина в розчиннику. Це може бути вода, спирт, ефір або інша рідина. Простежте, щоб у розчині не залишилося твердих частинок речовини. Залийте розчин в мірний циліндр і знайдіть його обсяг за кількістю поділок на шкалі. Обсяг вимірюйте в см? або мілілітрах. Для визначення безпосередньо молярної концентрації поділіть кількість розчиненої речовини в молях, на обсяг розчину в см ?. Результат вийде в молях на см?.
3
Якщо розчин вже готовий, то в більшості випадків його концентрація визначається в масових частках. Для визначення молярної концентрації розрахуйте масу розчиненої речовини. На вагах визначте масу розчину. Помножте відомий відсоток розчиненого речовини на масу розчину і поділіть на 100%. Наприклад, якщо відомо, що мається 10% розчин кухонної солі, потрібно масу розчину помножити на 10 і поділити на 100.
4
Визначте хімічну форму розчиненого речовини і за допомогою вже описаної методики знайдіть його молярну масу. Потім знайдіть кількість розчиненої речовини в молях, поділивши розраховану масу на молярну. За допомогою мірного циліндра знайдіть обсяг усього розчину і кількість речовини в молях поділіть на цей обсяг. Результатом буде молярна концентрація речовини в даному розчині.