Як розрахувати обсяг газу.

Для розрахунку обсягу газу , який знаходиться в деякому посудині або приміщенні, знайдіть їх обсяг геометричними методами. Це пов'язано з тим, що газ завжди займає весь наданий йому об'єм. У тому випадку, якщо відомо кількість речовини або маса газу в нормальних умовах, знайдіть обсяг газу, помноживши кількість речовини на 0,0224 м ?. Якщо ж газ не знаходиться в ідеальних умовах, використовуйте спеціальні рівняння.
Вам знадобиться
  • рулетка або далекомір, термометр, манометр, таблиця Менделєєва.
Інструкція
1
Розрахунок обсягу газу геометричними методаміЕслі посудина заповнена газом, знайдіть його обсяг. Наприклад, якщо кімната має форму паралелепіпеда, з допомогою рулетки або далекоміра визначте її довжину, ширину і висоту в метрах. Отримані результати перемножте та отримайте обсяг газу в кімнаті, виражений в м ?. Якщо посудина циліндричний, виміряйте його діаметр, зведіть його в квадрат, помножте на 3,14 і висоту циліндра, яку теж виміряйте, вийшло число поділіть на 4.
2
Розрахунок обсягу відомої маси певного газу в нормальних условіяхЕслі газ знаходиться в нормальних умовах (0? С, 760 мм.ст.ст.), відома його маса і хімічна формула, за допомогою таблиці Менделєєва визначте його молярну масу, враховуючи той факт, що у більшості простих газів молекули двоатомні. Потім масу газу поділіть на його молярну масу, а отримане число помножте на 0,0224. Отримайте обсяг газу в м ?. Є й інший спосіб. Якщо відома маса і вид газу, за спеціальною таблицею знайдіть його щільність і поділіть масу газу на його щільність. Отримайте обсяг газу. Якщо маса газу дана в кілограмах, щільність беріть в кілограмах на метр кубічний, якщо в грамах - в грамах на сантиметр кубічний. Відповідно вийде обсяг або в метрах, або в сантиметрах кубічних.
3
Розрахунок маси газу через уравненіяЕслі відома маса газу знаходиться в реальних умовах, знайдіть кількість його речовини, для чого масу поділіть на молярну масу. Манометром виміряйте тиск газу, а термометром його температуру. Тиск висловіть в Паскалях, а температуру в Кельвінах. Ставлення температури до тиску помножте на кількість речовини газу, і число 8,31 результатом буде обсяг даного газу в м?.