Як відрізняти опеньки. Як розрізнити опеньки гриби.

Опеньки - чудові і дуже смачні гриби. Однак, збираючи їх, слід проявляти обережність. Нерідкі випадки, коли початківці грибники плутають їх з так званими «хибними» опеньками. Несправжні опеньки дуже схожі на справжні і часто ростуть з ними буквально пліч-о-пліч. Але схожість це лише зовнішнє: хибним опеньком можна серйозно отруїтися. Тому, щоб похід за грибами не скінчився плачевно, слід знати декілька нескладних правил, що дозволяють відрізнити їстівні опеньки від неїстівних.
Інструкція
1
Перший і найпомітніший ознака справжнього опенька - характерний ободок або колечко навколо ніжки відразу під капелюшком. У помилкових опеньків таке колечко відсутня. Якщо є сумніви, чи ободок проявлений недостатньо яскраво, такі гриби слід обійти стороною: перше правило грибника - не брати сумнівний гриб.
2
Друга ознака, на який слід звернути увагу це забарвлення. Справжній опеньок зазвичай виглядає непомітно, його капелюшок пофарбована в світло-коричневий або бурий колір, часто на капелюшку присутні темно-коричневі або кавові цяточки. Опеньок маскується, не привертає до себе зайвої уваги, щоб його знайти треба постаратися. Помилковий опеньок забарвлений набагато більш яскраво. Йому властиві жовтий, лимонний або червонуватий колір. Сімейки помилкових опеньків видно з досить великої відстані і саме їх примітність для грибника хороший привід насторожитися. Лусочок або цяточок, подібних тим, що є у справжніх опеньків, у помилкових опеньків не буває. Їх капелюшок зазвичай гладка і нерідко блищить.
3
Для більшої впевненості можна понюхати гриб, що викликав сумніви. Справжній опеньок видає смачний грибний запах. Помилковий опеньок буде пахнути землею і вогкістю.
4
Помилковий опеньок відрізняється від справжнього і на смак. У більшості помилкових опеньків в смаку присутня характерна гіркота. Для того, щоб її відчути, гриб не обов'язково смажити або варити. Досить пожувати шматочок сирого гриба. Відчувши гіркоту, його слід тут же виплюнути і прополоскати рот: хоча отруйні не всі види помилкових опеньків, ризикувати все ж нема чого.
5
Ще одна відмінність між справжніми і помилковими опеньками полягає в кольорі суперечка. Це «насіння» гриба, що знаходяться між пластинками під капелюшком і зазвичай висипаються, якщо потрясти гриб, підставивши долоню під капелюшок. Спори справжнього опенька світлі, від бежевих до білих. Спори помилкового опенька, швидше за все будуть темними - від цегляного до фіолетового кольору.