Як розрахувати камін. Як расчитать розмір каміна.

Існують складні конструкції камінів , що вимагають при будівництві професійних навичок і великого досвіду. Але просту модель каміна може зібрати кожен господар. Розміри каміна розраховуйте, виходячи з параметрів площі приміщення, в якому функціонуватиме камін. Інший відправною величиною є обсяг цієї ж кімнати.
Інструкція
1
Для початку розрахуйте портал топливника, тобто само топковий отвір. Розділіть величину площі приміщення на 50. Тепер ту ж величину розділіть на 70. Отримані два результати є мінімальним і максимальним значенням площі топкового отвору проектованого каміна. Наприклад, якщо ваша кімната 10 квадратних метрів, портал топливника повинен бути не менше 0,2 квадратних метра.
2
Тепер розрахуйте висоту і ширину топки каміна. Враховуйте такі пропорції: для малого каміна висота відноситься до ширини як 2: 3. Тобто для вашого прикладу портал топливника, що має площу 0,2 квадратних метра, повинен мати 36 см у висоту і 45 см в ширину.
3
Перейдіть до розрахунку глибини каміна. Майте на увазі, що цей параметр є найважливішим, тому що велика глибина зменшує віддачу тепла в кімнаті, а маленький розмір глибини викликає задимлення.
4
Розраховуйте глибину по відношенню до висоти порталу. Вони повинні співвідноситися пропорційно 1: 2-2: 3. Для вашої кімнати в 10 кв.м. оптимальна глибина топки каміна буде в межах 18-24 см.
5
Далі розраховуйте димове отвір вашого каміна, з значення площі топкового отвору. Димове отвір рекомендується зменшувати в 8-15 разів, відштовхуючись від площі порталу. Значить в приміщенні з площею 0,02 кв.м., димову цегляну трубу каміна будують за розмірами від 14х14 до 14х27 см. Якщо ви плануєте ставити димову трубу каміна з круглим димарем, то ви повинні забезпечити її діаметр від 8 до 14 см.
6
Переходьте до розрахунку габаритів каміна. Заодно розрахуйте, скільки на цей проект вам знадобитися цегли. Враховуйте, що цегла має стандартну висоту - 6,5 см, ширину - 12 см, довжину - 25 см. Ширина шва кладки цегли становить близько 0,5 см. Параметри майбутнього каміна для вашого приміщення площею 10 квадратних метрів будуть такі: - топкова частина шириною 53 см, тому що 2 цегли увійдуть; - висота 38,5 см, тому що стануть 5 рядів цегли; - глибина в 1 цеглу; - димохід - 14х14 см.