Як стригти кролика.

Кролики відносяться до тварин, які не вимагають особливого догляду. Вони охайні і охайні. У дикій природі чистка та догляд за шерстю займає у них більше часу, ніж у домашніх кроликів. Своєчасна стрижка кроликів рятує їх від спеки, особливо це стосується декоративних довгошерстих тварин. Ця процедура особливо актуальна в літню пору року, тому як довга шерсть призводить до перегріву і тварини задихаються від спеки.
Інструкція
1
Стрижуть кролика на столі або на колінах. Починають з вичісування, щоб очистити шерсть від бруду. Потім ножицями з гострими кінцями, починаючи зі спини, стрижуть вузькими смужками, поступово переходячи на боки. Стригти потрібно обережно, щоб не поранити тварину. Довжина оставляемой вовни повинна бути не більше 5 мм. Живіт стрижуть тільки у самців. Пух на животі самок стрижуть, а лише злегка підрізаю, через наявність сосков.Переворачівать кролика на спину потрібно, тримаючи його правою рукою за вуха, а лівою за шкіру. Голову рухливих і неспокійних тварин рекомендується акуратно притримувати між колін. Кінцівки тримати лівою рукою, а правою стригти, дотримуючись особливої обережності. Вуха, голову, лапи і хвіст остригають тільки, якщо пух перевищує довжину 5 см або починає звалюватися. Не слід виправляти дефекти стрижки, хутро у кроликів зростає дуже швидко, і через три тижні ваш вихованець буде виглядати досить привабливо. Пух знімають залежно від його довжини і зрілості кролика. Знімати пух довжиною менше 6 см не рекомендується.
2
Зимова стрижка дає на 20-40% більше пуху, ніж літня. Збирати пух з кроленят починають з 2-2,5 місяців, отримуючи при цьому по 10-15 р Другу стрижку проводять у чотирьох місячному віці, збираючи по 20-25 г, третю на шостому місяці життя, беруть по 30-35 г від тварини. У дорослих тварин пух збирають п'ять-шість разів на рік. Виходячи з нерівномірності росту волосся у кролів пухових порід, після семимісячного віку пух доцільно збирати щомісяця. Це трудомістке заняття, але такий графік збору пуху виключає потері.Кролічій пух - використовують для виготовлення теплих, м'яких і красивих в'язаних виробів.
Кролям обов'язково потрібно стригти кігті, особливо декоративним, які живуть в квартирі. Процедуру слід проводити раз на три тижні або в міру відростання. Кігті можуть заподіяти шкоду не тільки людині, залишаючи глибокі рани на шкірі, але і самій тварині, якщо він зачепиться за м'яке покриття підлоги. Якщо ви боїтеся стригти кігті або кролик не ручний, краще довірте цю справу професіоналам, інакше все може закінчитися плачевно для обох сторін.
Інструкція
1
Подивіться на світлі кігті кролика, навіть крізь темні проглядаються кровоносні судини, які небажано зачіпати при стрижці. Обстригати потрібно приблизно 1-2 мм під кутом в 45 градусів. Якщо відростила частина занадто довга, можете підстригти 2-4 мм, але звертайте знімання, на живу частину (пульпу) кігтя.
2
Візьміть гострі ножиці, краще спеціальні для стрижки кігтів. Зафіксуйте тварина, щоб воно не змогло сіпнутися і швидко подстригите кігтики. Якщо кролик особливо активний, попросіть допомоги у кого-небудь із знайомих тварині людей. Намагайтеся проводити процедуру спокійно. Кролика тримаєте м'яко і ніжно, якщо ви налякаєте бідну тварину, наступного разу він не погодиться стригти кігті ні за яких обставин.
3
Огляньте кігті - на них не повинно бути гострих частин. Якщо такі є, можете поправити ножицями або пилкою з крупним напиленням. Якщо ви ненароком пошкодили пульпу і йде кров, обробіть перекисом водню і йодом. Кілька днів після події не випускайте кролика на вулицю, так як бруд може потрапити і початися нагноєння.