Як вибрати піч для дачі.

Не будь-який дачник зможе побудувати повноцінний будинок на своєму землеволодінні, як і піч в будинку. Не завжди є можливість і необхідність, щоб вкладати час і гроші в пристрій цегляної стаціонарної печі. Проблема ще й у тому, що в наш час знайти хорошого пічника вкрай важко, а освоювати мистецтво кладки печей самостійно можна не один рік. При цьому, прогрес не стоїть на одному місці і численні виробники пропонують придбати для обігріву будинку сучасні «буржуйки».
Інструкція
1
Для початку необхідно визначитися, які функції від печі для дачі потрібні. Якщо просто потрібно іноді нагріти невелику кімнату в дачному будиночку, в якому ніхто постійно не живе, то найкращим варіантом буде звичайна грубка-буржуйка. Така недорога піч не зажадає великої кількості палива, допоможе зігрітися, а також розігріти їжу. Її установка теж не потребують якихось особливих умінь. Немає необхідності викладати окремий фундамент небудь робити цегляну трубу. Досить буде дотримуватися простих рекомендацій. Печі-буржуйки є найпростішим, перевіреним і надійним варіантом незалежного опалення для невеликих будиночків.
2
Згідно призначенню, піч не тільки повинна споживати паливо, але також і віддавати тепло, при цьому в максимально можливій кількості. Тому чим вище ККД печі (відношення кількості тепла, яке було віддано піччю приміщенню, до міститься кількості тепла в паливі), тим краще. ККД хорошою печі повинен бути не менше 75-85%.
3
Найпростіша опалювальна піч - це залізний короб з прямою трубою і дверцятами. Такі пристрої споживають значну кількість палива, але тепло від згоряння зовсім неефективно витрачається - піч дуже легко віддає тепло, а потім швидко остигає. Крім цього, щоб підтримувати в приміщенні необхідну температуру, постійно доведеться підкидати дрова, не кажучи про те, що дана піч буде коптити і диміти.
4
Сучасні побутові печі влаштовані по-іншому - їх конструкція передбачає різні «теплоаккумулятори» або теплоємність облицювання стінок, що дозволяє продовжити процес горіння, а також зберегти тепло на тривалий час. Сучасна піч досить швидко може нагріти приміщення, а потім рівномірно продовжувати обігрівати його, не вимагаючи частою подачі палива і підтримуючи постійну температуру. Крім цього, сучасні печі дуже часто обладнуються спеціальними регуляторами, які дозволяють контролювати температурний режим.
5
При придбанні печі зверніть увагу і на те, як вона буде зібрана - піч повинна добротно і акуратно виглядати. Сучасні опалювальні печі, як правило, розраховані на досить тривалий термін експлуатації.
Зверніть увагу
Печі каміни для дачі: як вибрати, де купити, ціни, опис. І найчастіше вибір стоїть між грубкою, каміном або (і) бажано і тим і іншим. саме печі каміни за своєю функціональністю та декору є ідеальним варіантом. Для людей, які розбираються в опаленні, вибір печі для дачі є з одного боку захоплюючим процесом, а з іншого - досить серйозною перевіркою знань сучасних систем і агрегатів.
Корисна порада
Як вибрати грубку для дачі? Якщо у вас немає можливості в холодну пору року обігрівати рідну «фазенду» газом, соляркою або електрикою, вирішити проблему опалення допоможе стара-добра залізна грубка Куди йде дим. Компактну і не надто важку металеву пічку можна встановити в будь-якому дачному будиночку. Але при цьому треба правильно вибрати для неї місце. Найкраще, коли піч стоїть в центрі опалювального приміщення.