Як розсаджувати монстеру.

Назва цього шикарного рослини походить від латинського слова «monstrum», що в перекладі означає «чудовисько», хоча монстера неймовірно красива, і у цієї квітки багато шанувальників. Це досить велика рослина, і часом його розсаджування є досить великою проблемою.
Інструкція
1
Розсаджувати монстеру слід навесні, в період активного росту рослини. Молодий квітка пересаджуйте щорічно, а велику рослину в міру потреби, коли ви бачите, що горщик став занадто малий.
2
Вийміть рослину з ємності, в якій він ріс. Промийте коріння. Ображати всі пошкоджені, гнилі і хворі корінці. Всі зрізи присипте деревною золою або вугіллям і залиште підсушитися.
3
Поки коріння підсихають, підготуйте свіжий грунт. Візьміть дві частини садової землі, одну частину листової землі, стільки ж піску, трохи вермикуліту і перліту.
4
На дно горщика покладіть дренаж з керамзиту і насипте грунтосуміш на третину. Поставте в середину опору з палиці або скрученої в циліндр сітки, оберненої мохом сфагнумом. За цю опору вона буде чіплятися своїми коренями і отримувати додаткове харчування. Якщо ви хочете розмножити рослина, розріжте монстеру на живці покладіть їх на грунт і додайте землю. Трохи притисніть її і полийте. Накрийте горщик поліетиленовим пакетом. Провітрюйте щодня.
5
Поливайте профільтрованою злегка підігрітою водою, але помірно. Монстера не любить застою води і надмірного поливу. Через це на листках з'являються бурі плями, край листа чорніє. Монстера сама дасть зрозуміти, що рослина полито в міру - на листках з'являться крапельки води.
6
При належному догляді вже через місяць рослина порадує вас новими листям. Поставте його в світле місце, хоча воно непогано себе почуває і в тіні. Монстера не любить перепадів температури і протягів. Поставте її в відособлене місце, де вистачить простору її великим потужним листю.
7
Через місяць після пересадки при належному догляді рослини порадують вас новими листям.
8
Доросле велику рослину розсаджувати досить клопітно, тому робити цього не варто. Буде достатньо лише щорічно міняти верхній шар в горщику. Зніміть його на десять сантиметрів і досипьте свіжий грунт. Ваша монстера віддячить вам незвичайними красивими різьбленими листям і можливо, вам навіть доведеться стримувати її зростання обрізкою.