Як дізнатися, скільки фарби залишилося в принтері. Як визначити кількість фарби в картриджі принтера.

При активному використанні струминного принтера фарба починає закінчуватися швидко. Тому дуже важливо відстежити рівень чорнила, інакше друк може закінчитися в самий невідповідний момент. Для моніторингу стану картриджів існують спеціальні програми, які поставляються разом з драйвером принтера.
Вам знадобиться
  • - диск з драйверами від принтера
Інструкція
1
Неможливо дізнатися рівень фарби, лише подивившись на картридж з боку. Найпершою ознакою заканчивающихся чорнила є нечіткою друк і поява погано надрукованих областей.
2
Пристрої з власним дисплеєм мають відповідний пункт в налаштуваннях. Наприклад, в принтерах Epson необхідно натиснути на кнопку «Setup», вибрати пункт «Ink Levels» («Рівень чорнила»). Після цього на дисплеї з'явиться повідомлення про рівні чорнил.
3
В Windows статус картриджів можна дізнатися за допомогою програми Status Monitor, яка поставляється разом з пристроєм на диску з драйверамі.Откройте Status Monitor допомогою подвійного клацання лівою клавішею миші на піктограмі принтера в панелі завдань. Відкриється діаграма, на якій буде показаний обсяг чорнила в картриджах.
4
Для того, щоб визначити рівень чорнила в картриджах від HP також існує спеціальна програма. Натисніть кнопку «Пуск», виберіть пункт "Всі програми» - «HP», клацніть папку з ім'ям пристрою HP. Натисніть на вкладку «Приблизний рівень чорнила», після натискання на яку відобразиться графік з приблизним рівнем фарби в картриджі.
5
Перевірка фарби в пристроях компанії Canon здійснюється аналогічним чином за допомогою кліка на піктограму принтера в панелі завдань.
6
Якщо були придбані «сторонні» картриджі (випущені іншою фірмою-виробником), то точний рівень тонера визначити за допомогою програм не вдасться. Як правило, поверхня таких картриджів зроблена з напівпрозорого пластику, тому кількість залишилися чорнила можна подивитися, діставши пристрій з принтера.
Зверніть увагу
У самій Windows не існує універсального методу визначення рівня чорнила, тому завжди дивіться диск, що йде в комплекті з принтером.
Корисна порада
Визначити те, що чорнило закінчуються, можна за індикаторами пристрою. Якщо фарба закінчується, то буде горіти відповідна лампочка.