Як облаштувати город.

На Русі здавна любили займатися овочівництвом. Сільські красномовства, які знають толк в овочах, кажуть: «Що за порядок - коль город без грядок». І дійсно, не буває городу без овочевих грядок. Так як же його облаштувати, щоб зібрати багатий урожай, та й доглядати за ним було простіше?
Інструкція
1
Перше, про що доводиться задуматися, як правильно розмістити овочі. Слід при цьому дотримуватися правил сівозміни. Російський агроном Д.Н. Прянишников дав таке визначення цьому поняттю: «Сівозміною називають певне чергування культур у часі при відповідному чергуванні їх в просторі». Тобто розміщувати овочі на грядках слід з урахуванням сполучуваності посадок і їх попередників.
2
Не варто садити помідори після картоплі, так як ці рослини схильні однаковим хворобам. Не ставте поруч споріднені рослини, так як вони можуть перепиліться і насіннєвий матеріал погіршиться.
3
Завдяки севообороту можна з більшою вигодою використовувати вологу і поживні властивості грунту. Крім того, деякі культури (наприклад, бобові), збагачують грунт азотом. Після них земля робиться набагато плодороднее.
4
Добрими попередниками під капусту і моркву будуть огірок, картопля, цибуля, помідори. Під редьку і ріпу відводять грядки, на яких до цього обробляли картоплю. Під петрушку, пастернак, селера і буряк кращими попередниками є помідори, капуста, огірок.
5
Ділянка під город поділіть на чотири ділянки. На одній посадите помідори, баклажани, перці, цибуля, часник, зелень, редис. На другий - капусту, огірки і кабачки, так як вони потребують рясного органічному добриві у вигляді перегною, гною або компосту. Третю частину відведіть під буряк, петрушку, моркву, редьку, їм потрібні мінеральні добрива. На решті частини посадите картоплю, під який слід збагатити грунт мінеральними й органічними добривами. На наступний рік поміняйте ділянки місцями.
6
Традиційно городники роблять підняті прямокутні грядки. Однак фахівці з фен-шуй рекомендують облаштувати город неправильної форми з плавними кутами. Розділіть зони саду і городу живоплотом, прохід в якій можна зробити у вигляді квітучої арки, використовуючи для цього жимолость капріфоль або плетисті троянди.
7
Цікаве рішення - це грядки нетрадиційної форми. Замість звичайних прямокутних горбків, город можна перетворити на «квіточка», розділений на пелюстки. Усередині цих пелюсток посадите овочі та зелень. Багатого вам врожаю!