Як навчити грати на фортепіано.

Навчання грі на фортепіано необхідно для загального і професійного розвитку людини, який бажає долучитися до прекрасного. Гра на музичних інструментах дозволяє проявити здібності до мистецтва.
Інструкція
1
Для якісного навчання грі на фортепіано слід вивчити теорію, яка дозволить дізнатися подробиці про світ музики. Часто музична література допомагає полюбити даний вид мистецтва і поєднати життя з музикою. Музична теорія містить біографії відомих музикантів, будова музичного інструменту, історію виникнення фортепіано і т.д.
2
Прослуховування фортепіанної музики дозволить почути звучання інструменту, відчути характер і настрій виконавця. Для швидкого процесу навчання необхідно пробувати визначати тональність і окремі ноти, акорди, інтервали програється мелодії. Це дозволить тренувати музичний слух майбутнього піаніста.
3
Необхідно вивчити розташування клавіш на інструменті і запис нот на папері. Рекомендується адаптувати пальці до клавіш і почати програш гам. Проте надмірне захоплення гаммами може привести до загравання кистей. Слід пам'ятати, що гами є тренуванням і розігрівом перед основним заняттям на фортепіано.
Зверніть увагу
Для деяких людей досить складним процесом є розпізнавання інтервалу між нотами на слух. При постійних заняттях відбувається тренування слухової пам'яті, що сприяє швидкому уловлюванню мелодії. Деякі піаністи краще відтворюють мелодії на слух, ніж по нотах. Для них достатньо почути кілька разів мелодію, після чого вони з легкістю підбирають потрібні акорди і ноти на інструменті.
Корисна порада
При розучуванні нової композиції важливо починати з повільного темпу. Це дозволить швидше зорієнтуватися в нотах і підібрати зручне розташування пальців під час гри. Після ознайомлення та адаптації можна прискорювати темп до прописаного в нотного зошита.
Де і як вчити дитини грати на фортепіано? З цим питанням стикаються багато володарі маминого або бабусиного інструменту, а також ті, у кого є можливість його купіть.Варіантов не так багато. Можна віддати майбутнього піаніста в музичну школу або до приватного вчителю. Але незалежно від того, знайдете ви педагога чи ні, вам необхідно хоча б частково розуміти, що до чого, адже маленький музикант більшу частину часу буде займатися вдома.
Вам знадобиться
  • - "Школа гри на фортепіано";
  • - самовчитель гри на фортепіано.
Інструкція
1
Переваги музичної школи очевидні. Там дитина не тільки навчиться грати, а й отримає всебічну музичну підготовку. Важливо, що після закінчення видається документ державного зразка, з яким можна вступити в середній спеціальний навчальний заклад відповідного профілю. При цьому все одно, на якому саме інструменті навчатиметься дитина, курс фортепіано обов'язково входить в програму.
2
Якщо музична школа не входить у ваші плани, але ви хочете, щоб дитина все-таки освоїв цей інструмент, знайдіть приватного вчителя. Краще це зробити за рекомендацією когось із знайомих. Можливий і змішаний варіант. Спочатку учень освоює ази фортепіанної гри у приватного педагога, а потім переходить в музичну школу. Якщо, звичайно, є бажання і здібності.
3
Навчати дитини самому - крайній випадок, навіть якщо ви професійний музикант і добре знаєте методику. Але допомагати своєму маленькому музиканту необхідно, особливо на перших порах. Створіть йому умови. Подивіться, як він сидить. Стілець повинен бути без підлокітників. Поставити його необхідно так, щоб клавіша «ре» першої октави знаходилася навпроти пупка юного піаніста. Якщо дитина невеликого зросту і ноги його до педалей не дістають, поставте лавочку або покладіть декілька товстих книг. Поки піаніст не користується педаллю, ноги повинні стояти рівно і упиратися в підставку. Пару книг покладіть і на сидінні стільця.
4
буде присутнім на декількох уроках. Зазвичай це дозволяється і в музичній школі, і у приватного вчителя. Зверніть увагу на посадку. Постарайтеся під час домашніх занять проконтролювати правильну поставу і постановку рук. Звертайте особливу увагу на те, щоб руки маленького піаніста були вільні.
5
Приділяйте особливу увагу правильності рухів. Подушечку пальця необхідно ставити на середину клавіші. Це важливо навіть в той час, коли дитина ще не знає діезів і бемолів. Деякі педагоги відразу дають вправи і на білих, і на чорних клавішах, щоб початківець одразу звикав до правильного звуковидобування.
6
Не виключено, що вам доведеться вивчити ноти. Можна освоювати нотну грамоту одночасно з дитиною. Якщо творчо підійти до справи, досить складне для молодшого школяра заняття може перетворитися на цікаву гру. Нехай ваш музикант сам вас повчить знаходити потрібні ноти на нотному стані, а потім - на клавіатурі. Вивчіть і позначення аплікатури. Великий палець в нотах для фортепіано завжди відзначається одиницею, вказівний - двійкою і так далі. Пальці обох рук позначаються однаково. Слідкуйте, щоб дитина з самого початку використовував правильну аппликатуру.
7
Вам доведеться запам'ятати і позначення тривалостей. Якщо ви все-таки вирішили дати перші уроки самостійно, поясніть дитині, що таке ціла нота і як вона виглядає. Навіть дуже маленький піаніст з легкістю запам'ятовує половинки і четвертинки, якщо в перший раз йому це наочно пояснять. Покажіть йому, як ділиться на 2 або 4 частини апельсин або яблуко. Зі звуками відбувається те ж саме. Дитина повинна засвоїти точку відліку - цілу ноту.
8
Спочатку одне і те ж вправу виповнюється по черзі правою і лівою рукою. Потім початківець грає кілька звуків вправи однією рукою, а наступні - інший. За цим принципом побудовані практично всі підручники. Тільки після того, як дитина навчиться однаково добре витягувати звуки окремими руками, можна переходити до вивчення акордів.
Зверніть увагу
Інструмент повинен бути завжди добре налаштований. Засмучене фортепіано не тільки відверне від занять, а й зіпсує слух.Некоторие вважають, що почати вчити дитину можна без допомоги педагога, а вже потім почати брати уроки у приватного вчителя або віддати в музичну школу. Це невірно. Вчити з самого початку потрібно правильно, потім буде складно переучуватися.
Корисна порада
Частіше бувайте з дитиною на концертах хороших піаністів. Якщо в якийсь момент ваш піаніст не захоче займатися, потрібно допомогти йому подолати цей період. Це нормальне явище. Більшість дітей починають займатися музикою з бажанням. Потім вони стикаються з першими труднощами. Багато кидають заняття саме в цей момент. До того, хто успішно справляється з ситуацією, бажання вчитися далі зазвичай через деякий час повертається. Заняття грою на фортепіано дуже добре поєднуються з навчанням в танцювальному гуртку. Піаніст, крім усього іншого, повинен добре володіти своїм тілом.