Як зваляти тапки.

Є у шерсті одне особливе якість - при високій температурі і терті вона зменшується в розмірі і «звалюється». Ця властивість використовується майстрами для виготовлення багатьох виробів: від іграшок до валянок. Якщо ви захочете, то цілком можете в домашніх умовах зваляти красиві, теплі і зручні тапочки. Спробуйте, і у вас обов'язково вийде!
Вам знадобиться
  • - вата і скотч для виготовлення колодки;
  • - гребінна стрічка;
  • - терка;
  • - господарське мило;
  • - гаряча вода;
  • - клейонка на робочий стіл.
Інструкція
1
Виготовте колодку. З вати сформуйте заготовку (модель стопи) потрібного розміру. Надавайте колодці форму, туго скручуючи її скотчем. У міру намотування скотча ви будете бачити, де потрібно додати вати. В результаті у вас повинна вийти модель в натуральну величину. Слідкуйте, щоб скотч щільно перекривав вату, адже колодка буде не раз занурюватися в гарячу воду. За цією ж схемою виконайте і колодку для другої ноги.
2
Натріть господарське мило на тертку. Всю мильну стружку помістіть в підготовлену ємність і залийте окропом у співвідношенні 1: 5. Дайте милу розчинитися і ретельно перемішайте склад. Це буде розчин для валяння.
3
гребінь стрічку обраного кольору розірвіть на стрічечки довжиною 15-20 см. Цими шматочками накручуйте заготовку, надаючи форму майбутнього Гапочка. Шари повинні перекриватися, як у медичній пов'язці. Слідкуйте за рівномірністю накладення шарів. На ділянках носка й п'яти шерсть укладіть в кілька шарів.
4
Гарячою водою з милом змочуйте і ущільнюйте шерсть, поки Гапочка не збільшиться в розмірі в 1,5 рази. З пухнастого матеріал стане щільним і твердим. В області носка й п'яти робіть кругові погладжування.
5
Закип'ятіть у великій каструлі воду і опустіть в нього заготовку. Потримайте тапочку в окропі 2 хвилини і обережно вийміть пінцетом. Промийте в проточній воді. Заготівля повинна помітно зменшитися в розмірі.
6
Вдруге покрийте заготовку милом і продовжите валяння, поки Гапочка не "сяде» на колодку. Шерсть повинна звалятися і щільно обхопити колодку.
7
Промийте заготовку у воді і залиште висихати при кімнатній температурі (5-6 годин). Як тільки шерсть висохне, акуратно зніміть тапочку з колодки, обріжте і обробіть верх.
8
Край тапочки оформите за допомогою цікавого прийому - фільцеваніе. Гребінну стрічку потрібного кольору акуратно прикладіть до краю і голкою проколюйте до тих пір, поки шерсть не буде закріплена по всьому краю обуві.Виложіте шматочками вовни малюнок на тапочці і закріпіть його за допомогою голки. Врахуйте, що чим більше проколів ви зробите, тим щільніше стане тапка в цьому місці. Виріжете з фетру підошву необхідного розміру і пришити до тапочці швом «хрест».
Зверніть увагу
гребінь стрічку можна замінити пряжею-рівницею.
Корисна порада
Ви можете не тільки прикрашати тапочки візерунком, використовуючи шерсть іншого кольору, але і створити з неї декоративні елементи (бантики, пряжки, стрічки).
Для багатьох людей тапочки - символ тепла і затишку. Чому - не складно здогадатися, адже одягають їх, як правило, вдома. Але ще більш теплими і затишними будуть вовняні тапочки . Особливо якщо вони зроблені своїми руками і з любов'ю. Є безліч варіантів виготовлення тапочок з вовни. Їх можна зшити, зв'язати або сплести, а можна навіть зваляти.
Вам знадобиться
  • Для цього вам знадобиться сітка (підійде москітна), бамбуковий мат, мило, шерсть, матеріал для викрійки (наприклад, щільний пластик) і поліетилен «з бульбашками».
Інструкція
1
Насамперед потрібно виконати викрійки. Встаньте на пластик і обведіть ступні. Додайте сантиметр на усадку вовни. Після цього виріжте викрійки і покладіть на плівку на великій відстані один від одного. Обведіть викрійки маркером і поки відкладіть в сторону.
2
За намальованому на плівці контуру викладіть шерсть. Кінці вовняних пасом повинні виходити за контур приблизно на 2см. Необхідно зробити 6 шарів, викладаючи кожний наступний ряд перпендикулярно попередньому.
3
Посипте вийшла «подушечку» тертим милом і накрийте сіткою. Полийте гарячою водою і починайте терти невеликим предметом, наприклад, мильницею від того ж мила.
4
Після того, як заготовки стануть досить щільними, приберіть сітку і покладіть зверху викрійки капців. Загорніть виступаючі краї нижнього шару вовни на викрійку і викладіть зверху ще кілька шарів вовни, також перпендикулярних один до одного. Знову посипте тертим милом, накрийте сіткою, полийте гарячою водою і потріть. Під час валяння не забувайте вирівнювати тапочки по краях.
5
Тепер загорніть заготовку в плівку і бамбуковий мат і клейте (згортайте мат по столу) не менше ста разів.
6
Після того, як всі верстви вовни як слід зваляли, акуратно зробіть у верху кожного Гапочка надрізи (в них потім буде входити нога) і обережно витягніть викрійку.
7
Сформуйте тапочки , надівши їх на ногу або руку.
8
Після цього декорують отримані тапочки , ще раз приміряйте і знову валяйте в рулоні з плівки і бамбука. Промийте, ще раз сформуйте по нозі і залиште сушитися.
9
Тапочки готові. Можна надіти їх самому, або порадувати своїх близьких красивим і оригінальним подарунком.
Корисна порада
У випадку, якщо з якоїсь причини тапочки у вас вийшли більше, ніж потрібно, їх поміщають в гарячу воду (окріп), або кладуть в пральну машину. Після таких процедур тапочки зменшуються приблизно на 2см, але при цьому зберігають зовнішній вигляд.