Як лікувати діабетичну стопу.

Діабетична стопа - це ураження судин і нервів нижніх кінцівок при цукровому діабеті. Воно проявляється болем в гомілках і стопах при ходьбі і в спокої, онімінням, відчуттям повзання мурашок. Ноги починають швидко мерзнути, шкіра легко пошкоджується, а через пошкодження проникає інфекція.
Вам знадобиться
  • - інсулін;
  • - цукрознижувальні таблетки;
  • - мильгамма, бенфогамма;
  • - препарати альфа-ліпоєвої кислоти;
  • - вітаміни групи B;
  • - габагамма, табантін.
Інструкція
1
Слідкуйте за рівнем глюкози в крові. Якщо він високий, то збільшуйте дозу інсуліну, цукрознижувальних таблеток. Надмірна кількість глюкози в крові ушкоджує судини і нерви, в тому числі нижніх кінцівок.
2
Слідкуйте за артеріальним тиском, воно має бути не більше 120/80 мм. При більш високих цифрах зверніться до терапевта, він призначить вам препарати, що знижують тиск.
3
Відмовтеся від куріння і прийому алкоголю. Нікотин і етиловий спирт негативно впливають на судини і нерви, які вже страждають від підвищеного рівня глюкози при діабеті.
4
Ретельно доглядайте за шкірою ваших стоп. Обробляйте навіть невеликі ранки і подряпини. Через пошкоджену шкіру в організм проникає інфекція, погане кровопостачання ніг створює умови для її поширення. Необроблена вчасно садно може стати причиною гангрени надалі.
5
Не носіть тісний взуття, в ній ноги погано кровоснабжаются і є ризик отримати мозоль. При виборі взуття прикладайте до підошви з внутрішнього боку вирізаний аркуш із контурами вашої стопи. Якщо листок менше розмірів підошви взуття, то таке взуття не буде вам жати і натирати.
6
Не намагайтеся зігріти замерзлі ноги грілкою, через ураження нервів чутливість шкіри знижена, і ви можете непомітно для себе отримати опік.
7
Щодня приймайте препарати, що містять бенфотіамін (мильгамма, бенфогамма), вони запобігають прогресування діабетичної стопи.
8
Курсами лікуєтеся препаратами альфа-ліпоєвої кислоти і вітамінами групи B. Два курси на рік по 10-15 ін'єкцій кожен.
9
При болях в ногах приймайте препарати габапентина (габагамма, табантін).
10
Щорічно проходьте ультразвукову доплерографію судин нижніх кінцівок і відвідуйте невролога для дослідження чутливості шкіри.
11
Якщо ви помітили, що шкіра на одному з пальців потемніла, негайно зверніться до хірурга. При своєчасному зверненні можна буде зберегти інші пальці і ногу в цілому.