Як організувати транспортну компанію.

Починати діяльність з перевезення вантажів можна за двома схемами, роблячи упор або на власний парк вантажних машин, або на експедиторські послуги, коли для виконання замовлень ви будете підбирати перевізників «на стороні». Як показує досвід, найдоцільніше поєднувати у своїй практиці обидва ці варіанти.
Вам знадобиться
  • - парк вантажних машин (який складається хоча б з декількох одиниць автотранспорту);
  • - обладнаний офіс із зручними під'їзними шляхами;
  • - кілька логістів-експедиторів в штаті компанії;
  • - база перевізників (на той випадок, якщо ви не маєте ресурсів, щоб виконати замовлення самостійно);
  • - водії для роботи на власних машинах компанії.
Інструкція
1
Оцініть свої можливості і підрахуйте, який парк вантажних машин ви в змозі сформувати на початковому етапі. Створення великої транспортної компанії неможливо без придбання хоча б десятка вантажівок різного формату за лізинговою схемою. Якщо ви не маєте засобами для формування такого парку, обмежтеся поки декількома машинами і робіть упор на експедиторські послуги.
2
Орендуйте офісне приміщення в місці з зручними під'їзними шляхами, краще на околиці міста. Тут має бути багатоканальний телефон та підключення до Інтернету комп'ютери. Знайдіть одного-двох диспетчерів-логістів (добре, якщо зі своїми базами перевізників), які будуть працювати у вас за схемою «невеликий оклад + відсоток від оплати замовлення».
3
Підберіть кількох водіїв для роботи на власних машинах вашої нової транспортної компанії. У міру розширення парку проблема пошуку водійських кадрів встане більш гостро - для фірм, що надають послуги з доставки вантажів, це завжди непросте завдання. Краще відразу розробіть для себе методику перевірки «репутації» водіїв, яких будете приймати на роботу.
4
Починайте шукати замовників, сплануйте для цього рекламну акцію і виберіть інструменти, за допомогою яких будете просувати свою фірму. Все більш ефективним засобом знайти клієнта для вантажоперевізника стає Інтернет. Доцільно буде не тільки створити сторінку своєї компанії, але і користуватися електронними біржами вантажів, яких в рунеті вже існує чимало (як регіональних, так і федеральних).
Корисна порада
Намагайтеся вкладати всі кошти в розширення парку машин, щоб з часом отримати можливість виконати будь-яке замовлення самостоятельно.Іщіте насамперед «корпоративних» замовників, які стануть працювати з вами постійно, а не разові замовлення - перші дозволять вам розвиватися, а не тільки покривати всі наявні статті витрат компанії.
Транспортна компанія - не той вид бізнесу, створення якого можна замовити комусь «під ключ» і отримати одразу все для потрапляння на ринок в якості одного з провідних гравців. Транспортні перевезення зазвичай починаються з малого, і лише з часом ця діяльність набуває форму великої компанії з власним парком машин.
Вам знадобиться
  • 1. Вантажний автомобіль з об'ємом кузова мінімум 10 м3
  • 2. Налагоджені ділові стосунки з експедиторськими компаніями
  • 3. Можливості для подальшого розширення парку ваших автомобілів
  • 4. Уміння підбирати водіїв для виконання окремих замовлень і на постійну роботу
  • 5. Згодом - договір з автосервісом на технічне обслуговування всіх ваших автомобілів, а також договір на оптові закупівлі палива
Інструкція
1
Придбайте вантажний автомобіль - ось те перше, з чого, швидше за все, вам доведеться почати свій шлях. Природно, це не повинен бути тягач з причепом (те, що називають «фура») - починати транспортні перевезення краще з імпортним аналогом «Газелі», обсяг кузова якої становить трохи більше десяти «кубів». Вартість же «фури» - кілька мільйонів рублів, використовувати її вигідно для далеких рейсів, а вони на початковому етапі будуть для вас занадто великим ризиком.
2
Почніть заводити ділові відносини з «диспетчерами» - експедиторськими компаніями, підбирають для виконання прийнятих ними замовлень приватних перевізників. Вартість доставки вантажу, яку пропонує компанія-замовник і той прибуток, яку отримаєте від експедиторів-посередників ви, сильно відрізняються, але безпосередньо з «приватниками» великі замовники не працюють. Тому якщо хочете отримувати вигідні для себе замовлення, працюйте з якомога більшою кількістю «диспетчерів», потрапте в їх бази даних як сумлінний і відповідальний виконавець.
3
Вкладайте всі кошти, які можете, в розширення «парку» своїх автомобілів - це означає, що накопичивши гроші на другу машину, потрібно намагатися накопичити їх і на третю. Тільки маючи в своєму розпорядженні вісім вантажівок, можна вважати себе серйозною фірмою. Послуги транспортних компаній припускають куди більш широкий спектр можливостей, ніж допомога при переїзді в новий офіс чи на заміську дачу. Прагнути треба, зрозуміло, до отримання тендерів на експедирування вантажів в інші регіони країни.
4
Виробіть для себе надійну, наскільки це можливо, систему підбору водіїв, яким можна довіряти техніку і дорогі вантажі. Знайти хорошого водія на «фуру» - завдання не завжди проста, особливо якщо врахувати, що вартість доставки вантажу інший раз становить ні одну сотню тисяч рублів. Перевіряти «минуле» кандидатів можна за допомогою колекторських фірм або приватних осіб, що надають аналогічні послуги. Можливо, що водійські кадри в транспортному бізнесі вирішують не абсолютно все, але без перевірених водіїв далеко ви точно «не поїдете».
Корисна порада
Розширюючи свій автопарк, намагайтеся купувати машини, придатні для транспортування різних видів вантажів, це дозволить з часом прийняти практично будь-яке замовлення, який ви вважатимете для себе вигодним.Как би не був сильний спокуса заощадити, придбавши менш дороге транспортний засіб вітчизняного виробництва, не піддавайтеся йому, так як вантажні іномарки-аналоги досить швидко окуплять себе і прослужать, швидше за все, в рази довше.