Як визначити вологість повітря в кімнаті.

Вологість характеризує вміст у повітрі водяної пари. Відносною вологістю ми називаємо кількість води в повітрі при даній температурі по відношенню до максимальної кількості води, яка може бути присутнім в повітрі при тій же температурі у вигляді пари, іншими словами, до утворення конденсату.
Інструкція
1
Ми піклуємося про температуру повітря в приміщенні, при цьому забуваючи про вологість, а адже опалювальні прилади пересушують повітря, що тягне за собою не самі приємні наслідки - пересихання слизових, простудні і алергічні захворювання.
2
Нормальною вважається відносна вологість в проміжку 40-60%. В принципі, ви можете не відчувати, що вологість стає менше нижньої межі норми, в першу чергу на собі це відчують квіти і горшкові рослини - вони швидко висихають, листя жовтіє і опадає.
3
Вологість можна визначити гигрометром. Це не дуже дорогий і простий у застосуванні прилад. Але для того, щоб встановити нормальна чи вологість в приміщенні, ви можете обійтися і без нього, при чому декількома способами.
4
Візьміть звичайний кімнатний термометр, зафіксуйте його показання в даному приміщенні. Потім укутайте носик термометра вологою тканиною і залиште його в цьому ж приміщенні на 5-10 хвилин. Обчисліть відносну вологість за формулою, виведеною з пропорції. Вона дорівнюватиме результату ділення твори температури другого виміру і 100% на температуру першого виміру.
5
Є ще один досить простий спосіб визначити вологість повітря в кімнаті . Потрібно наповнити маленьку чарку водою і поставити на деякий час, наприклад, на ніч, в холодильник. Вранці дістаньте і залиште хвилин на 5 в кімнаті далеко від опалювальних приладів і зволожувачів повітря.
6
Спостерігайте за тим, як пітніє поверхню чарки. Якщо через 5 хвилин чарка встигла висохнути, це означає, що вологість в кімнаті низька. Рівномірний запотівання чарки свідчить про нормальної вологості. А якщо по ній потекли цівки конденсату, то вологість висока.
7
Боротися з сухим повітрям можна спеціальними приладами-зволожувачами або просто розставити поблизу від джерел тепла ємності з водою.
Питання вимірювання вологості хвилює не тільки фізиків, а й синоптиків. Та й нас - звичайних людей це теж повинно цікавити, особливо в тому випадку, якщо ми досить багато часу проводимо в приміщеннях. Адже надмірна вологість справляє негативний вплив не тільки на людину, а й на квартиру в цілому. Саме тому вологість потрібно контролювати. Існує декілька способів вимірювання вологості в приміщеннях.
Вам знадобиться
  • гігрометр або психрометр.
Інструкція
1
Принцип дії гігрометрів полягає в аналізі впливу вологості на певну матерію. Наприклад, волосной гігрометр використовує дивовижну особливість людського волоса - змінювати довжину під впливом вологості повітря. Такий метод дозволяє виміряти вологість в межах від 30% до 100%. В плівковому гігрометрі використовується інший чутливий елемент - органічна плівка. Проте дані види гігрометрів менш точні, ніж психрометри, але в зимовий час вони - основні прилади, за допомогою яких вимірюється вологість . Крім перерахованих вище, існує ще кілька видів гігрометрів: ваговій, керамічний, електролітичний, конденсаційний.
2
Досить популярний психометрический спосіб визначення вологості в приміщенні. При використанні гігрометрів існує відхилення приблизно в 5%, але використовуючи психрометр, ви отримаєте абсолютно точний результат. Психрометр складається з двох термодатчиків: них вологий, інший - сухий. Вологість датчика досягається за рахунок того, що він обмотаний мокрою тканиною. Волога випаровується і в результаті охолоджує термометр. У той же час інший датчик фіксує точну температуру повітря в приміщенні. Отримані дані передаються в мікропроцесор, який вимірює відносну вологість повітря.
3
Але що робити, якщо ні психрометра, ні гігрометра у вас немає? Дізнатися приблизне значення вологості в приміщенні можна і більш легким способом. Налийте в невеликий стакан холодної води, потім поставте його в холодильник на кілька годин, так щоб вода охолола до 3-5 градусів. Взявши охолоджений стакан з холодильника, помістіть його в кімнату, в якій потрібно виміряти вологість повітря, причому стакан з водою потрібно поставити якнайдалі від опалювальних приладів. Протягом декількох хвилин спостерігайте за поверхнею скла: - якщо стінки склянки спочатку запотіли, а через п'ять хвилин стали сухими, то це означає, що повітря в приміщенні сухий; - якщо поверхня так і залишилася запітнілої, то в приміщенні помірна вологість ; - про високої вологості свідчать утворилися струмочки води на стінках склянки.