Як зробити інфрачервону сауну.

У наші дні інфрачервоні сауни отримали велику популярність завдяки корисному впливу на організм людини, до того ж, погрітися у ній дуже приємно, температура не перевищує 70 градусів - відмінний варіант парилки для тих, хто погано переносить російську баню. Ви можете побудувати свою власну кабінку в будинку або на дачі. Для цього вам, крім матеріалів і нагрівального обладнання, знадобиться небагато столярних навичок та інструменти.
Інструкція
1
Матеріали для будівництва кабіни інфрачервоної сауни можна придбати на будь-якому будівельному ринку. Спеціальні нагрівальні елементи - в фірмах, що спеціалізуються на такому обладнанні.
2
Для початку вам знадобляться креслення або ескізи майбутньої сауни. Їх можна замовити у проектувальника, а при умінні накреслити самостійно. Наявність креслення необхідно для того, щоб порахувати кількість матеріалів і визначити план робіт.
3
Якщо ви збираєтеся зробити інфрачервону сауну на одну людину, вам не буде потрібно багато місця, так як ефективність інфрачервоного випромінювання оптимальна на відстані до півметра від джерела до тіла людини.
4
Відповідно, кабіна по периметру повинна бути приблизно метр на метр і заввишки два метри. Якщо ви плануєте будувати сауну побільше, враховуйте, що це автоматично призводить до більшої кількості обігрівачів, а значить, великі фінансові витрати.
5
Обробляти кабіну інфрачервоної сауни потрібно нетоксичним матеріалами. Традиційно використовуються наступні породи дерева: липа, осика, кедр, береза, сосна. Дерево хвойної породи повинно бути обессмолено.
6
Виготовте каркас кабіни з бруска товщиною 40-50 мм, з одного боку залиште проріз для дверей. Однією або двома стінками кабіна може прилягати до стін кімнати, інші обшийте вагонкою, попередньо утепливши.
7
Не забудьте передбачити можливість проведення харчування, проводів від пульта управління до блоку регулювання потужності. Сам блок регулювання потужності можете розташувати під сидінням в кабіні. Воно зазвичай будується висотою 45-55 см, а всередині розташовується додаткова перегородка для укріплення (так само там можна помістити нагрівальний елемент для ніг). У даху кабінки виконайте отвори для вентиляції та освітлення.
8
Коли кабіна буде готова, приступайте до монтажу обладнання. Зазвичай випромінювачі кріпляться на саморізи, так званим накладним способом. Пульт управління прикріпіть до передньої стінки кабіни, підключіть його до блоку регулювання потужності. Подбайте про захисний заземлении всієї конструкції.
У Фінляндії в кожній третій сім'ї є домашня сауна. Тобто сауна, яка розташовується прямо в квартирі. Чому б не запозичити цю ідею? В Росії останнім часом теж стало популярним робити сауни будинку. Адже маючи в квартирі справжню сауну, нехай навіть маленьку, завжди можна швидко попаритися, прогрітися після переохолодження, отримати заряд бадьорості та гарного настрою.
Інструкція
1
Для того, щоб облаштувати у себе вдома сауну, насамперед треба вибрати для неї місце. Краще всього, якщо воно буде прямо у ванній або безпосередньо перед ванною, щоб можна було після парної швидко змитися під душем. У тих квартирах, де є невеликий коридорчик перед туалетом і ванною, проблем з вибором місця для сауни не буде. Найкраще переобладнати під неї саме цей коридорчик. Спеціальний підлогу для сауни робити не треба. Підійде звичайна кахельна плитка. Розмір домашньої сауни повинен бути приблизно 1,8х2 м, адже в ній повинна розміститися хоча б одна лежанка.
2
Для облаштування сауни також знадобитися дерев'яна кабіна з тепло- і пароізоляцією. Її стіни повинні бути зроблені з дерев'яного каркаса, який оббитий вагонкою. Каркас заповнюється утеплювачем - мінеральною ватою або скловолокном, а також пресованої стружкой.Естественно, при установці сауни не обійтися без грубки. Навряд чи в квартирі доцільно ставити піч, опалюється дровами. Підійде електрична піч-кам'янка, вона прекрасно нагріває повітря. Камені мають бути спеціальними - це вулканічний перидотит, скандинавський діабаз або карельський габро-діабаз. Звичайний камінь від перегріву може тріснути. Камені в грубці будуть нагріватися електричним ТЕНом. Спіраль повинна бути захищена від вологи спеціальним покриттям.
3
Дуже важливо вибрати герметичні двері для забезпечення теплоізоляції. Щоб дерев'яна двері щільно прилягала до косяка, її краї роблять триступінчастими. Також знадобиться все внутрішнє оснащення кабіни: полки, підголівники, підставки під ноги, опори для спини. Сьогодні всі ці аксесуари продаються в спеціалізованих магазинах. Як і кабіни для домашніх саун. Втім їх можна виготовить на замовлення або спробувати зробити самостійно.
Зверніть увагу
Сауни можна облаштовувати тільки в тих квартирах, які знаходяться в цегляних будинках або монолітних будинках із залізобетонними перекриттями.