Як лікувати очі черепасі.

Черепахам необхідно підвищену увагу, вони мовчазні і не зможуть висловити свій біль, якщо захворіють. Якщо ви стали помічати, що черепаха проявляє невластиву млявість, придивіться до вихованця. Здоров'я у них не погане, але і піддається воно впливу багатьох чинників. Наприклад, протяги, холодна температура, можуть викликати застуду, запалення очей. Воно може бути викликано і пошкодженням чужорідним тілом. Черепашачі очні хвороби можуть бути викликані безліччю причин, але симптоми однакові - запалення, припухлі повіки, почервоніння слизової оболонки.
Інструкція
1
Якщо запалення очей супроводжується виділеннями з носових отворів, швидше за все черепасі треба не просто лікувати очі, а лікувати її від застуди. Виключіть протяги, помістіть черепаху в тепле місце, наприклад коробку, яку розмістіть біля приладу опалення, накрийте її і, якщо є можливість, включіть інфрачервону лампу. Можна застосовувати щоденні ванни з розчином фурациліну або фурадоніна.
2
Якщо стан вихованця не поліпшується, скористайтеся протипростудними мазями з вмістом ефірних масел евкаліпта або ментолу. Для лікування черепахи можна влаштувати їй парову баню. Розведіть мазь в гарячій воді в який-небудь широкому посуді.
3
Черепаху в друшляку помістіть над цією ємністю, накривши друшляк рушником, приблизно на годину. Будьте обережні з гарячою водою, не можна щоб температура підвищувалася сильно, але і стежте, щоб вода не остигала. При необхідності парову баню можна повторити.
4
Якщо навіть після декількох процедур вилікувати черепаху не вдається, найімовірніше, що її застуда вірусного характеру, і без візиту до ветеринара не обійтися.
5
Помилково судження, що сухопутні черепахи не потребують води зовсім. Хвороба може бути викликана простим забрудненням, в цьому випадку лікувати очі черепасі потрібно щоденними теплими ваннами (протягом 2-3 годин) і очними краплями, які слід закапувати безпосередньо під повіку.
6
Хвороба очей черепахи може бути викликана нестачею вітаміну А. Запобігти захворювання легше, ніж лікувати його. Черепаха потребує містять каротин кормах - це морква, печінка, молоко, яєчний жовток.
7
Лікувати очі від запалення, викликаного авітамінозом, потрібно уколами чистого вітаміну. Безпосередньо на очі можна наносити мазь з антибіотиком. У цьому випадку краще звернутися до лікаря за призначеннями.