Як перенести малюнок на пластику. Як перенести зображення на пластику.

Переклад картинок на пластику - один з улюблених прийомів майстринь хенд-мейд. Адже за допомогою цього можна створювати речі дивовижної краси, навіть не вміючи малювати. Перенесення малюнків на пластику можна робити до запікання і після, використовуючи картинки, надруковані на лазерному або струменевому принтері. Для переносів різних за якістю картинок використовуються різні методи.
Вам знадобиться
  • - малюнок, роздрукований на лазерному принтері;
  • - малюнок, роздрукований на струменевому принтері на матовому фотопапері;
  • - вата;
  • - мурашиний спирт;
  • - пінцет;
  • - декупажний клей або клей ПВА.
Інструкція
1
Роздрукуйте вподобану вам картинку на лазерному принтері, використовуючи звичайний папір. Краще всього, якщо обрана вами картинка буде у векторному форматі - це значно поліпшить якість друку, однак можна брати і малюнки у форматі jpg. Просто на готовому виробі в такому випадку, якщо придивлятися, будуть видні чорні точки.
2
Розкачайте пластику і надайте майбутньому виробу бажану форму. Краще всього, якщо рисунок буде трохи більше, ніж пластика - тоді на готовому виробі не буде видно країв паперу.
3
Рясно змочіть шматок вати мурашиним спиртом.
4
Покладіть малюнок лицьовою стороною на пластику, зі всієї сили притискаючи його до заготівлі вироби. Змочіть картинку спиртом. Папір при цьому повинна бути наскрізь мокра, але й не повинна плавати в мурашиному спирті.
5
Згадайте, як ви в дитинстві наклеювали перекладні татуювання з жуйок: змочували їх водою і ретельно терли зображення, стежачи за тим, щоб картинка раніше залишалася гладкою. Особливу увагу при цьому приділіть краях картинки.
6
Знову змочіть малюнок водою і потріть його. Це процедуру потрібно повторити два-три рази.
7
Витріть ватою залишки спирту з малюнка і озброївшись пінцетом, акуратно зніміть папір з пластики. Пам'ятайте, що зробити це можна тільки поки картинка ще мокра. В ідеалі у вас повинен залишитися абсолютно білий аркуш, а вся принтерна фарба у вигляді малюнка - на пластику. Тепер виріб можна піддавати термообробці.
8
Якщо у вас немає лазерного принтера, роздрукуйте малюнок на струменевому принтері, використовуючи матову фотопапір. Потім виріжте картинку і намочіть її. Тепер, як в декупажі, розділіть її на шари, залишивши для роботи лише один-єдиний шар, на якому і знаходиться картинка. Використовуючи спеціальний декупажний клей або звичайний клей ПВА, приклейте зображення до заготівлі з пластики. Ретельно розгладьте малюнок, щоб під ним не було бульбашок, і він міцно прилягав. Тепер вироби можна запекти.
Зверніть увагу
Якщо ви хочете перенести на пластику картинку з текстом, не забудьте роздрукувати малюнок у дзеркальному відображенні.