Як підвести воду з колодязя. Як правильно розвести воду по приватному будинку.

Не секрет, що на багатьох дачних ділянках відсутнє централізоване водопостачання, але напевно є колодязь. Його можна, а точніше потрібно використовувати в якості основного джерела води, провівши труби в будинок. Це дозволить вам мати власний водогін з чистісінькою водою, не залежати ні від кого, а головне - істотно заощадити.
Вам знадобиться
  • Електронасос, труби, утеплювач, дроти, інструменти для земляних та електроробіт.
Інструкція
1
По-перше, викопайте траншею в землі від колодязя до будинку глибиною не менше 80 сантиметрів (середня глибина промерзання грунту). В траншею укладіть дві труби: малу і велику. В малу трубу проденьте електричний шнур, який служитиме для харчування електронасоса, а по великій трубі до вас буде надходити вода. Щоб взимку вода в трубах не замерзла, необхідно вжити додаткових заходів, утепливши труби за допомогою скловати або інших утеплювачів.
2
Протягнувши електричний провід через малу трубу, надійно заізоліруйте його, щоб не було поразки електричним струмом. Опустивши в колодязь електричний насос, простежте, щоб він був захищений як від перегріву і надійно герметизирован. При виборі насоса враховуйте, який добовий обсяг води вам необхідний. Все залежить від індивідуальних характеристик насоса. Якщо в майбутньому ви не збираєтеся щохвилини користуватися водопроводом, то підійде звичайний погружной насос "Малюк". Не забудьте відрегулювати довжину мотузки, на яку прив'язаний насос. Потрібно, щоб одночасно з рівнем води він міг опускатися, при цьому не досягаючи дна.
3
Загерметизуйте надійно всі місця скріплення труб і згинів. Переконавшись, що вода надходить нормально, немає протікань або інших проблем, закопуйте траншею. Тепер у вас є власний водопровід! Ви можете запустити електронасос і користуватися власною водою. Проте у всьому потрібна міра. Рекомендується на ніч відключати насос, щоб дати йому "відпочити". Хоч насос і залізний, йому теж потрібні перерви, інакше він передчасно вийде з ладу.
Корисна порада
Вибирайте відразу хороший і якісний насос. Не варто на цьому економити, так як від електричного насоса залежить багато чого. Насос - основний механізм водопроводу. Він повинен мати автоблокіратор, який вимикає насос в разі його перегріву. Перегрівання, в свою чергу, може настати, якщо рівень води впаде, і насос буде працювати "вхолосту", переганяючи повітря.