Як посадити лук.

Лук належить до числа дворічних рослин. Це означає, що висіяти насіння, до осені ви отримаєте лише маленькі цибулинки, звані севком. І тільки з цього севка на наступний рік ви зможете отримати і буйну зелень, і великі ріпчасті цибулини.
Вам знадобиться
  • - цибуля-севок
  • - грядка
  • - добрива
Інструкція
1
Севок дуже ніжний і його рідко вдається зберегти до весни в домашніх умовах без ушкоджень. Цибулинки пересихають, деякі з них при цьому гинуть, тому набагато зручніше і розумніше буде висадити їх вже восени, щоб вони перезимували під снігом, а по весні самі по собі пішли в ріст.
2
Грядку для лука розбивають на добре освітленому місці, піднімають її на 18-20 см над рівнем землі, удобрюють і дезінфікують грунт. Для цього на кожному метрі рівномірно розподіляють розчин мідного купоросу і суперфосфату, поливають розведеною гнойової рідиною.
3
Поперек грядки слід зробити досить глибокі борозенки до 5 см на відстані 15-20 см один від одного. Підготовлений, добре просушений севок розподіляють по борозенками на відстані 4-5 см і присипають землею.
4
Робити це потрібно досить пізно, щоб севок тільки встиг злегка вкоренитися, але не пішов ще в зростання. Залежно від клімату, відведіть для цих робіт період від 10 до 20 жовтня.
5
Перед настанням заморозків грядку потрібно буде засипати трисантиметровим шаром торфу. Торф вбереже молоді цибулини від вимерзання і послужить їм чудовим добривом в наступному році.
6
Навесні постарайтеся якомога раніше відвести воду від грядки, зніміть основний шар торфу, щоб земля швидше прогрілася.
7
Якщо з'ясується, що ви посадили цибулю занадто часто, прорідити сходи. Їх цілком можна вжити в їжу, у решти ж цибулин з'явиться місце для росту.
8
Якщо ви все зробили правильно, зелена цибуля ви зможете їсти весь червень і липень, а до початку серпня у вас з'являться визріли цибулини, які будуть довго зберігатися і легко доживуть до наступного врожаю.
Корисна порада
Якщо ви садите севок навесні, робіть це відразу після сходу снігу. Цибуля не боїться приморозків.
  •  Цибулю можна вирощувати не тільки на присадибних ділянках у відкритому грунті, але навіть в пластикових скриньках на підвіконнях квартир. Для цього не потрібно мати особливих знань, виростити цибулю в домашніх умовах вийде у кожного бажаючого, який хоче спробувати соковиту зелень в період холодів. Лук, вирощений будинку, нічим не відрізняється за смаком від того, який виріс на грядці.
  •  Якщо ви хочете посадити цибулю-батун, купіть насіння низькорослого сорту. Насипте в ящик землі і посійте насіння, після чого полийте теплою водою. Через 10-15 днів ви помітите сходи, а через кілька місяців цибулю виросте. Не забувайте регулярно його поливати, а ось рихлити тісно посаджений цибуля не рекомендується: ви пошкодите кореневу систему і він загине. Вирощувати його потрібно на підвіконні.
  •  Ріпчасту цибулю теж можна виростити в ящику. Але так як садити його потрібно рідко, а інакше він просто не виросте, знадобиться дуже багато вільного простору для отримання повноцінного врожаю. Насипте в ємність грунт, застроміть цибулинки вниз корінцями. Добре пролийте водою. Вже через кілька днів з'являться зелені пір'ячко, які стрімко почнуть зростати. Поливайте в міру висихання землі, але не заливайте посадки водою занадто сильно, інакше цибулини почнуть гнити і не виростуть. Ви можете вживати в їжу зелень, але не зривайте багато зелених Перишков з однієї рослини. Через 3 місяці урожай дозріє.
  •  Можна виростити цибулю дому та без використання землі. Налийте в неглибоку ємність води, поставте ріпчасту цибулю вниз корінням. Цибуля почне давати пір'ячко, які відростають дуже швидко. Не забувайте періодично міняти воду і промивати ємність, інакше вода запліснявіє. Поступово поживні речовини в цибулині виснажуватися і зелень перестане відростати. У цьому випадку, якщо ви хочете, можете знову поставити у воду головки свіжої цибулі, але доведеться трохи почекати, поки зелені не відросте знову.
  •  Щоб зелень була яскрава, забезпечте луку 8-12 годинний світловий день. В якості допоміжного освітлення, коли сонце рано сідає, використовуйте лампи денного світла.