Як закривати петлі гачком.

В'язання здавна є одним з найпопулярніших видів рукоділля. Це не тільки цікавий і приємний спосіб зайняти час, але й можливість порадувати рідних і близьких виробами, зробленими своїми руками. Один з найбільш важливих моментів цього процесу - закриття петель. Це обов'язково потрібно зробити, коли в'язання закінчено. При закритті петель гачком край вироби буде не дуже стягнутий.
Вам знадобиться
  • Готове в'язане виріб, спиці, гачок відповідного розміру.
Інструкція
1
Візьміть спицю, номер якої на половину більше, ніж номер для основного в'язання - це необхідно для останнього ряду. Таким чином, ви отримаєте трохи більші петлі, які легше протягувати через наступні.
2
Насамперед, замініть праву спицю гачком - він повинен бути того ж розміру. Їм ви будете в'язати завершальний ряд петель.
3
Зв'яжіть гачком першу петлю завершального ряду.
4
Зніміть наступну петлю як лицьову.
5
На кінці гачка зробіть накид.
6
Через дві петлі, які знаходяться на гачку, простягніть нитку.
7
Все наступні петлі знімайте з лівої спиці і в'яжіть гачком. Завершіть останній ряд вашого виробу.
Зверніть увагу
Не затягуйте закріплюються петлі занадто туго - тільки в цьому випадку край вашого вироби залишиться еластичним. Крім того, формувати петлю слід не на кінчику спиці, а на її прямий стороні.
Корисна порада
Після того, як петлі закріплені, залишається обрізаний хвостик пряжі. Його необхідно заховати на виворітній стороні виробу. Якщо ви збираєтеся зшивати в цьому місці шов, слід залишити довгий хвостик і зшити шов ім.