Як накреслити план.

Зібравшись будувати будинок або дачу, першим ділом продумайте, чого ж ви хочете і як собі уявляєте майбутнє будова. Накресліть його план . План може знадобитися і в тому випадку, якщо зібралися щось змінити всередині будинку або зробити зовнішню прибудову.
Вам знадобиться
  • Рулетка
  • Карандаш
  • Линейка
  • Угольник
  • Лист папери
Інструкція
1
Проведіть необхідні вимірювання. Вам потрібно знати довжину і ширину будови. Якщо ви тільки зібралися будувати будинок, придумайте, яких він повинен бути розмірів.
2
Проведіть на аркуші осі. Врахуйте, що вісь буде розташовуватися посередині несучої стіни. Відповідно, відстань між осями відповідає проміжку між стінами.
3
Промаркируйте осі. Вертикальні осі позначте цифрами, а горизонтальні - російськими літерами.
4
Прорисуйте по осях стіни жирною лінією. Позначте дверний проріз.
5
Нанесіть внутрішні стіни і перегородки.
6
Позначте двері і вікна, а також напрямок, в якому вони відкриваються. Перегородки заштрихуйте. Вікна та двері пронумеруйте.
7
Позначте кухню, ванну, туалет та інші приміщення, в яких є необхідне обладнання або передбачається його установка.
8
Позначте сходи, вентиляційні шахти, позначку рівня підлоги.
9
Присвойте кожному приміщенню експлікаціонний номер і позначте його цифрою в кружечку.
10
Зробіть таблицю експлікації. Внесіть в неї всі приміщення в порядку нумерації.
Зверніть увагу
Папір краще всього брати мілліметровую.Удобнее заздалегідь вибрати масштаб і креслити план відповідно до нього. Всі лінії проводите строго по лінійці. Якщо в будинку є якісь приміщення, скажімо, круглої або овальної форми - НЕ малюйте їх від руки, а користуйтеся креслярськими інструментами.
Корисна порада
На плані ділянки необхідно позначити та пронумерувати всі будови, доріжки, колодязь. Можна позначити також різні зони - сад, городні грядки і прочее.По міру появи на плані кожної лінії одразу ж проставляйте розмір позначеного нею об'єкта. Це заощадить масу часу.