Як написати звіт про виконану роботу.

Жарт про те, що часом важче відзвітувати про виконану роботу, ніж виконати її, має під собою вагомі підстави. По тому, як написаний такий звіт, людина, яка його читатиме, може скласти собі ясніше уявлення не тільки про результати вашої праці, а й про ваших ділових якостях. Для того, щоб він у них не розчарувався, треба грамотно і правильно написати звіт про виконану роботу, знаючи основні вимоги, які до нього предьявляются.
Інструкція
1
Робоча звітність має різну періодичність і, відповідно, повинна мати і різний зміст. Якщо ви пишете щотижневий або щомісячний звіт, то в них ваша діяльність повинна бути відображена дуже докладно, оскільки вони призначені для оперативного контролю. У звіті за квартал відображаються основні показники і проводиться аналіз діяльності із зазначенням причин, що заважають роботі, якщо вони є. У річному звіті - основні результати, оцінка їх динаміки з попереднім річним періодом і дається прогноз на наступний рік.
2
Форма звіту може бути довільною, але його інформаційна структура - однорідною. Для наочності використовуйте табличну форму викладу, оформлену, при необхідності, діаграмами і графіками. Мова звіту повинен бути діловим, виклад - коротким і ясним. Обьем його не повинен бути більшим, вмійте стисло викласти факти, пошкодуйте час людину, яка буде його читати. Думаємо, що він зуміє оцінити це по достоїнству.
3
В щотижневому або щомісячному звіті відобразіть тільки конкретно виконані роботи та приведіть цифрові показники, що характеризують ваш труд. У тому випадку, якщо є істотні розбіжності в показниках порівняно з попереднім звітним періодом, то зробіть аналіз цього явища і вкажіть причини, за якими це могло статися.
4
Щоб не забувати того, що вам вдалося зробити за день, приділяйте по 5 хвилин щодня написання звіту, записуючи всі свої справи. В цьому випадку написання підсумкового звіту не займе у вас багато часу, і не становитиме жодної труднощі.