Як відмовитися від роботи.

Якщо пропозиція про роботу вам не підходить з тієї чи іншої причини, ви маєте повне право від нього відмовитися. Краще з цим не затягувати: чим раніше не відбувся роботодавець дізнається, що розраховувати на вас не слід, тим краще. Формулювати ж відмова потрібно ввічливо і тактовно.
Вам знадобиться
  • - комунікативні навички;
  • - електронна пошта або телефон.
Інструкція
1
Як тільки ви прийняли рішення, що пропозиція вам не підходить, поставте нереалізованого роботодавця до відома про це. Нехай він присвятить свій час пошуку інших кандидатів.
2
Якщо у вас є домовленість з представником нереалізованого роботодавця, що той вам подзвонить чи вийде на зв'язок іншим способом, дочекайтеся цього моменту і повідомте про своє рішення на самому початку разговора.В інших випадках ініціюйте контакт самі.
3
Спосіб зв'язку залежить від того, як ви спілкувалися з представниками роботодавця раніше. Оптимально використовувати той, який ви практикували найчастіше: якщо телефон, зателефонуйте, якщо електронна пошта, напишіть листа, якщо застосовували скайп або іншу подібну програму, відправте повідомлення через неї, коли контактна особа буде онлайн.
4
Будьте ввічливі, доброзичливі, дайте зрозуміти, що нічого особистого до компанії та її співробітникам не маєте, просто отримали понад цікава пропозиція. Не буде зайвим і вибачитися за те, що доводиться повідомляти не саму приємну новину.
5
В подробиці не вдавайтеся, поки про це не попросять. Фрази про більш цікавому або вигідній пропозиції буде цілком достатньо. Якщо ж стануть задавати питання, дайте відповідь в тих межах, в яких дозволяють ваші стосунки з тим, від кого надійшло іншу пропозицію. У ситуаціях, коли вас попросили якусь інформацію не розголошувати, треба виконувати це прохання.
6
На прощання побажайте представнику нереалізованого роботодавця гарного дня, висловіть готовність до можливої співпраці в інших ситуаціях. Все одно це ні до чого ні вас, ні співрозмовника не зобов'язує.