Як почати рух на автомобілі.

Перед початком руху на автомобілі , необхідно підготувати його до поїздки і перевірити роботу всіх систем. Запорукою комфортного пересування служить правильна посадка і послідовність дій.
Інструкція
1
Перед початком руху необхідно завести і прогріти двигун. При мінусових температурах оптимальним часом прогрівання двигуна вважається 15-20 хвилин. При сильних морозах - до півгодини. Якщо двигун дизельний, то час прогрівання збільшується ще на 7-10 хвилин.
2
Важливу роль грає посадка в автомобілі. Сидячи, ви повинні упиратися спиною в спинку сидіння. Руки на кермі повинні бути трохи зігнутими. Руками ви повинні вільно діставати до приладової панелі, коробки передач. Сидіння присуньте так, щоб ваші ноги діставали до педалей, без руху корпуса. При цьому ноги не повинні бути сильно зігнуті в колінах.
3
При заведеному двигуні, подивіться на приладову панель. Там відбивається поточний стан витратних матеріалів автомобіля. Якщо горить лампочка масло, то його необхідно підлити. Подивіться на залишок бензину, може вже пора звернути на заправку. Якщо у вас є бортовий комп'ютер, подивіться на його дані. Всі помилки системи будуть негайно виведені на дисплей.
4
Після достатнього прогріву двигуна, можна починати рух. Увімкніть ближнє світло, пристебніться, закрийте центральний замок. Перед початком руху подивіться в бічні дзеркала, переконайтеся, що машин на траєкторії вашого руху немає або вас пропускають. Увімкніть поворотник.
5
Якщо у вас МКПП, вичавіть зчеплення, включіть першу передачу, опустіть ручник і, плавно відпускаючи зчеплення, натискайте на педаль газу. Трохи розженетеся і перемкніть другу передачу. Далі дійте по дорожній обстановці.
6
Якщо у вас автоматична коробка, натисніть педаль гальма. Переведіть ручку коробки передач з положення Parking в положення Drive. Приберіть ногу з педалі гальма. Машина почне повільне рух. Корегуйте прискорення автомобіля педаллю газу.
Зверніть увагу
Якщо ви, ледь сівши в автомобіль, відразу заведете його і спробуєте поїхати - це призведе до швидкої поломки зчеплення або коробки перемикання передач (саме ці механізми новачки «ховають» в першу чергу). Перед початком тренування обов'язково переконайтеся в тому, що машина стоїть на «ручнику». В іншому випадку не виключено мимовільне початок руху автомобіля.
Корисна порада
Перед тим як почати рух, обов'язково уважно подивіться вперед, з боків і назад, причому не тільки через дзеркала заднього виду, а й через скла, це необхідно для того, щоб упевнитися у відсутності перешкод для руху (автомобілів, пішоходів , тварин і ін.).
Найголовніше в управлінні автомобілем - чітке і безпечне початок руху. Перед тим як поїхати, необхідно виконати декілька обов'язкових дій, щоб завести і прогріти двигун і перевірити роботу всіх систем автомобіля .
Інструкція
1
Для початку автомобіль необхідно завести і прогріти. Вставте ключ в замок запалювання, поверніть на півоберта. Запалиться панель приладів, і ви почуєте тихе гудіння бензонасоса. Дочекайтеся, поки гул пропаде і поверніть ключ далі. Заведіть автомобіль. Якщо ви заводите автомобіль взимку, необхідно кілька разів повторити роботу бензонасоса, то включаючи, то вимикаючи запалювання. Так ви підкачаєте бензин в двигун.
2
Після того як автомобіль заведеться, дайте двигуну прогрітися. Навіть в теплу пору хоча б хвилин п'ять почекайте перед початком руху. А взимку час прогрівання двигуна варіюється від 20 до 40 хвилин.
3
Перед початком руху включите ближнє світло фар, перевірте, чи працюють склоочисники і є вода в бачку омивача, заблокуйте двері, пристебніться ременем безпеки.
4
Якщо у вас механічна коробка передач, вичавіть зчеплення і включіть першу передачу. Почніть повільно натискати на газ, при цьому плавно відпускаючи зчеплення і ручне гальмо. Як тільки ви відчуєте легке рух, значить «ручник» можна відпустити повністю. А ось зчеплення, практично віджате до кінця, потримайте ще пару метрів з початку руху.
5
Якщо у вас АКПП, натисніть гальмо і переведіть ручку з положення P в положення D. Відпустіть гальмо, і машина почне повільне рух. Вам залишиться тільки набрати швидкість за допомогою педалі газу.
6
Перед початком руху вам необхідно оцінити дорожню обстановку. Подивіться в бічні дзеркала і дочекайтеся, поки у вас з'явиться можливість спокійно перебудуватися в загальний потік. Перед початком маневру включите поворотник і пам'ятайте, що якщо ви від'їжджаєте від узбіччя, ви зобов'язані всім поступитися дорогу. Після того як ви перебудувалися на основну дорогу, набирайте швидкість потоку. Перестроювання по смугах повинно відбуватися поступово. Не потрібно відразу скакати з ряду в ряд, перетинаючи дорогу по діагоналі. Перебудувалися в крайню праву смугу, потім ще лівіше, а за потреби - в крайній лівий ряд.