Як написати розписку про отримання грошей.

Грошові розрахунки між сторонами повинні відбуватися відповідно до чинного законодавства. Єдиним документом, що засвідчує передачу грошей в борг або в якості розрахунку за угодою, визнається письмова розписка. При її правильному оформленні боку законодавчо захищені від будь-яких недобросовісних дій. Тому важливо написати розписку якомога більш повно. Надалі це дозволить вам успішно відстоювати свої інтереси по угоді.
Вам знадобиться
  • аркуш паперу, авторучка
Інструкція
1
Ознайомтеся з паспортами чи іншими документами, що засвідчують особистість, всіх учасників угоди. Розписка повинна бути написана власноручно тим, хто отримує гроші.
2
На початку розписки вкажіть ім'я одержувача. Обов'язково розписуються повні ПІБ і паспортні дані з реєстрацією. Документ пишеться у вільній формі, але бажано детально вказати, за що видаються гроші під розписку.
3
Запишіть одержувану суму спочатку цифрами, потім розпишіть її прописом. Намагайтеся не допускати двозначного або нечитабельною написання цифр і букв. Обов'язково проставте після суми грошову одиницю отриманих коштів.
4
Якщо гроші даються в борг, пропишіть точний термін їх повернення. При цьому ж потрібно вказати відсотки по позиці на видану суму. А також передбачити можливі штрафні санкції за пропуск строку повернення грошей.
5
Підпишіться внизу основного тексту і поруч вкажіть розшифровку прізвища. Поставте поточну дату. Друга сторона угоди також може поставити свій підпис на розписці.
6
Бажано зафіксувати добровільність написання вами розписки свідками. Вони також розписуються і вказують свої паспортні дані.
7
Подібного оформлення достатньо для легітимності документа. Однак, при бажанні розписку можна додатково завірити нотаріально. Змінюється розписка на гроші готівкою або на ключ банківської комірки.
Зверніть увагу
З часом паперові документи сильно стираються і можуть стати погано читаються. Вибирайте кращу за якістю паперу для письма і якісні чорнило.