Як навчити дитину вимовляти "р".

Більшість батьків дуже переживають, коли їх дитина не вимовляє букву "р". Замислюватися, звичайно, про це потрібно, але тільки тоді, коли дитина досягла шестирічного віку. У більш ранньому віці це не вважається патологією. Звичайно, можна відвести дитини до логопеда і заплатити за це шалені гроші. Але ж можна і почати займатися з дитиною самостійно, тим більше що в даний час існує величезна кількість вправ, завдяки яким можна навчити дитину вимовляти букву "р".
Інструкція
1
Вправа 1 - «Парус» .Мета даної вправи - максимально розвинути розтяжки під'язикової зв'язки дитини і навчити розслабляти м'язи язика в піднесеному становищі. Для цього потрібно широко відкрити рот, а кінчик язика розташувати на горбках передніх зубів. Виконувати цю вправу необхідно 2-3 рази, утримуючи мову в даному положенні близько 15-20 секунд.
2
Вправа 2 - «Дятел» .Мета даної вправи - розробити кінчик язика. Виконувати його не важко. Для цього необхідно, щоб дитина широко відкрив рот і сильно вдаряв мовою по бугоркам передніх зубів, одночасно вимовляючи звук "д". Виконувати цю вправу потрібно протягом 15 - 20 секунд.
3
Вправа 3 - «Прожени комарика» .Мета даної вправи - навчити дитину самостійно викликати тремтіння кінчика язика за допомогою сильного струменя воздуха.Для цього потрібно висунути кінчик язика і прикласти до нього верхню і нижню губи. Сильний струмінь повітря, яка спрямована на кінчик язика, здатна привести його в рух - мова тремтить.
4
Вправа 4 - «Прикушення кінчика язика» .Мета даної вправи - порушити м'язи кінчика язика.Для цього необхідно губи розташувати у вигляді посмішки і покусувати кінчик язика. Виконувати вправу потрібно близько 8 - 10 разів.
5
Вправа 5 - «Конячка» .Мета даної вправи - навчити дитину розтягувати під'язикову зв'язку мови. Для цього потрібно присмоктатися кінчик язика до неба і поклацувати. Виконувати вправу потрібно близько 15 - 20 разів.
Зверніть увагу
Головне - не поспішайте. З першого разу у дитини може нічого не вийти. Проявіть терпіння і витримку. Навчити дитину повноцінно вимовляти букву "р" - це дуже складний і тривалий процес, на який можуть піти місяці.
Корисна порада
На додаток до вправ використовуйте розвиваючі ігри, такі, наприклад, як: «Комплекс мовного розвитку з пелюшок», завдяки яким дитина не тільки навчитися вимовляти букву "р", а й розвиватиме навички мислення та читання.