Як вирощувати лаванду. Як виростити лаванду на дачі.

Хто хоча б раз бачив квітучу лаванду , той не міг не закохатися в це барвисте рослина і його аромат. Хтось розводить лаванду заради естетичного задоволення, а хтось успішно використовує її для боротьби з садовими шкідниками. Плодожерка і колорадський жук навіть не наближаються до тих овочевим грядкам, від яких віє лавандовий аромат.
Інструкція
1
Розмножувати лаванду можна різними способами, найпростіший з них - поділ великих кущів на більш дрібні і пересадка їх у грунт. Але можна також робити це живцями, відводками та насінням. Яким би способом ви не скористалися, пам'ятайте, лаванда дуже довго оговтується після пересаджування, досить тривалий час на місці майбутнього рослини можуть стирчати лише задерев'янілі палички, але лаванда не загинула. Трохи відпочивши, вона прокинеться і зацвіте як ні в чому не бувало.
2
На зиму кущики рекомендується вкривати, але ця ніжна красуня в змозі пережити під снігом навіть тридцятиградусні морози. Набагато більшого ефекту ви досягнете, якщо справите осінню обрізку застарілих гілочок, ніж допоможете рослині піти на спокій, щоб навесні воно засцвело з новою силою.
3
Лаванда невибаглива до місця посадки, вона прекрасно уживається як на декоративних грядах, так і вздовж тротуарних бордюрів. Оскільки вона відноситься до багаторічних рослин, то по весні вам потрібно буде тільки підсипати під кущі трохи землі.
4
Якщо вам хочеться удобрити грунт, ніколи не беріть для цих цілей органіку або азотні сполуки, від них дуже пишно розростається зелень, квітів ж ви практично не отримаєте. А ось на калієві добрива лаванда реагує з великою прихильністю.
5
Щоб насолоджуватися лавандовим ароматом не тільки в саду, зберіть квіти в суху погоду, зв'яжіть їх у невеликі пучки і висушіть в добре провітрюваному місці. За старих часів вважалося, що лаванда, зібрана в ніч на Івана Купалу володіє магічними властивостями і з її допомогою можна творити чудеса.
Корисна порада
Додайте до наповнювача вашої подушки трохи квітів лаванди і ви ніколи не будете знати проблем зі сном.