Як відкрити музей.

Будь музей починається з колекції, причому вона повинна бути досить оригінальною, щоб залучити відвідувачів. Ви збираєте камені, іграшкових жаб, старі листівки і вас вже накопичилося їх стільки, що ви б хотіли показати їх не лише своїм особистим гостям? Значить, пора задуматися про відкриття приватного музею.
Інструкція
1
Подумайте, для чого ви збираєтеся створити музей. Від мети буде залежати форма вашої подальшої діяльності. Можливо, ви хочете розповісти вашим землякам та гостям вашого міста про ваших цінностях, показати їм цікаві експонати, розповісти історію ваших місць. Може бути, ви припускаєте надалі створити клуб однодумців. До речі, ці дві мети можуть і об'єднатися. Немає нічого поганого і в тому, щоб заробити - але тоді це повинен бути унікальний музей.
2
Виберіть приміщення. На перших порах це може бути шкільний клас, група дитячого саду, кімната в офісі або навіть у вашій квартирі. Ідеальним варіантом буде приміщення, що перебуває у власності. Без різниці - перший поверх міського будинку або ваша власна дача. Бажано, щоб місце було людним. В іншому випадку доведеться подбати про рекламу. Приміщення можна і орендувати, але в цьому випадку ви будете дуже сильно залежати від орендної плати і від настрою власника будівлі.
3
Вирішіть, хто буде працювати у вашому музеї. Є невеликі приватні музеї, де власник є одночасно і директором, і головним хранителем, і екскурсоводом, і куратором виставок. Якийсь час таке існування можливе. Але неминуче настане момент, коли буде потрібно розділити обов'язки. У музеї має бути чотири-п'ять співробітників. Головний зберігач повинен стежити за експонатами, знати, що потрібно відреставрувати, що необхідно придбати для поповнення експозиції. Вам може знадобитися і бухгалтер, і прибиральниця. Навряд чи ви зможете все це зробити своїми силами. Дуже добре, якщо вам допоможуть члени вашої родини.
4
Визначтеся з джерелами фінансування та бюджетом. Якщо музей знаходиться в квартирі або на вашій дачі - автоматично вирішуються питання з комунальними платежами. В цьому випадку можна заощадити і на прибиранні, оскільки її однаково робите ви або члени вашої родини. Але знадобляться якісь суми на придбання та реставрацію експонатів, а також на рекламу. Заздалегідь подумайте, де ви їх візьмете.
5
Вирішіть, як ви будете організовувати екскурсії. У шкільного та муніципального музею є певні години роботи. В приватному музеї, що знаходиться в квартирі або на дачі, система роботи може бути й іншою. Екскурсії треба заздалегідь домовлятися по телефону з екскурсоводом. Це особливо важливо, якщо музей знаходиться не на центральній вулиці, а екскурсанти приїжджають здалеку і потрібно їх зустріти на станції.
6
Придумайте види діяльності, які будуть у вас крім екскурсій і виставок. Це можуть бути вечори, зустрічі з учнями, презентації та багато іншого.
Зверніть увагу
Краще, якщо ви зумієте знайти постійне джерело фінансування. Навіть на перших порах, поки у вас ще немає свого штату, знадобиться утримувати в порядку приміщення та поповнювати фонди. Якщо знайдеться бізнесмен, чиї інтереси співпадають з вашими - це буде ідеальний варіант. Дуже корисно довести необхідність відкриття музею керівнику відділу культури. Якщо це вийде, ви зможете отримати приміщення на умовах пільгової оренди в якомусь із муніципальних будівель.
Корисна порада
Створюючи некомерційний музей в школі, подбайте про підготовку екскурсоводів. Заняття доведеться проводити вам разом з учителем історії. Старший школяр може бути і куратором виставок, і навіть головним хранителем. Для муніципального музею потрібен весь комплект установчих документів. Він зазвичай мається на відділі культури.
Якщо ви зібрали колекцію, яка може представляти історичну цінність або інтерес для інших людей, ви можете відкрити власну справу, показати світу своє захоплення, знайти однодумців, словом, організувати музей . Справа ця копітка, але цікаве і перспективне.
Інструкція
1
Але для успішного розвитку і функціонування цього бізнесу, недостатньо тільки наявності матеріалу. Тут потрібно буде виконати ряд процедур, схожих на ті, які необхідні при відкритті будь-якої фірми. Тобто ви повинні подумати про джерела фінансування, про кадри, про вдале розташування музею і багато іншому.
2
Так от, якщо з експонатами питання вирішене, то наступним етапом подумайте про приміщення. Звичайно, найкраще, якщо будівля буде у власності, ніж чим в оренді, адже оренда - справа непостійне, до того ж ростуть ціни на оренду будівель можуть негативно впливати на розвиток вашого бізнесу. Якщо у вас немає фінансової можливості самому купити приміщення, то задумайтеся про пошук спонсора, можливо, це буде велика фірма, що володіє будівлею і згодна розташувати у себе ваш музей . Також спробуйте отримати в оренду на більш прийнятних умовах будівлю у муніципальних властей.
3
Тепер задумайтеся про формування штату. Мінімальний склад - бухгалтер, співробітник, який спостерігатиме за станом експонатів, комп'ютерник. Який просуватиме сайт вашого музею в мережі, екскурсовод (по можливості зі знанням іноземної мови) і прибиральниця.
4
Також продумайте бюджет, розмір заробітної плати співробітникам, оплата оренди, реклама, оплата комунальних послуг та інші видатки.
5
Звичайно, для того щоб музей успішно функціонував і приносив прибуток, він повинен постійно розвиватися, експонати повинні пополняться.В світі існує маса прикладів таких ось оригінальних приватних музеїв, наприклад, музей телефонів Боба Рідделл, музей взуття Марікіна, музей волосся Лейли і безліч інших. Це і є приклади того, як люди змогли зробити свій бізнес на своєму захопленні.