Як виміряти висоту.

При будівельних роботах регулярно виникає необхідність виміряти висоту . Однак не завжди є можливість зробити це за допомогою рулетки. Існує досить точний старовинний спосіб вимірювання висоти.
Вам знадобиться
  • 2 кілочка
  • Молоток або сокиру
  • Камінь або будь-який інший важкий предмет
  • Рулетка
  • Косинець - краще великий
  • Мотузка
  • Сонячний день
  • Лист паперу з олівцем або калькулятор
Інструкція
1
виструганий кілочок. Загострите його з одного кінця. Зробіть з загостреного кінця позначку, до якої ви вб'є кілочок в землю. Виміряйте довжину кілочка від цієї позначки до незаостренного кінця.
2
Вбийте кілочок. Виміряйте довжину його тіні, поєднавши нульову позначку рулетки з основою кілочка.
3
Обчисліть висоту будови за формулою: довжина тіні кілочка так відноситься до його висоти, як довжина тіні будови до висоті будови. Висота будови буде дорівнювати виробленню висоти кілочка на довжину тіні будівлі, поділеній на довжину тіні кілочка.
Зверніть увагу
Вимірювати довжину тіні будівлі необхідно відразу після того, як ви виміряли довжину кілочка. Кілька секунд нічого не значать, але чим більше пройде часу - тим більше буде ошібка.Недостаток цього способу в тому, що ним можна користуватися тільки в сонячні дні. Для отримання більш-менш точного результату зробіть кілочок достовірніше.
Корисна порада
Кілочок забивати необхідно так, щоб на нього не падала тінь від будівлі. При цьому він повинен знаходитися досить близько до будинку, висоту якого вам треба знати. Якщо вам необхідно терміново обчислити висоту будівлі, а день похмурий і тіні не видно, скористайтеся мотузкою з схилом. Схил повинен бути досить важким. Заберіть на верхній поверх і опустіть висок вниз, поки він не упреться в землю. Позначте точку мотузки, яка при цьому сполучилася з верхньою точкою будови. Після цієї операції виміряйте довжину мотузки разом з довжиною виска.
Збираючись в гори , візьміть з собою альтиметр (висотометр), який дозволить вам бути завжди поінформованим про висоту вашого знаходження. Це важливо знати не тільки для орієнтації, але для контролю за своїм фізичним станом.
Вам знадобиться
  • - механічний або електронний висотометр.
Інструкція
1
Використовуйте альтиметр для визначення висоти навколишніх гір. Механічний прилад заснований на простому принципі залежності атмосферного тиску від висоти над рівнем моря. Тиск падає зі збільшенням висоти, пружина в приладі розкручується і стрілка показує висоту з точністю до 1 м в залежності від кількості поділок на циферблаті. Зараз з'явилися електронні альтиметри.
2
Проведіть вимір висоти за допомогою механічного приладу. Встановіть стрілку на відмітку 0 до початку сходження, прилад покаже вам висоту в метрах, на яку ви піднялися. Врахуйте, що погодні умови дуже впливають на показання приладу. Якщо протягом для різко міняється атмосферний тиск, потрібно проводити перенастроювання.
3
Використовуйте електронні висотометр, які нерідко вбудовуються в години і дуже зручні в похідних умовах. У спеціальних приладах для визначення висоти вказується не тільки висота над рівнем моря, але і температура повітря, і час. Для користування необхідно встановити початкову точку виміру, як і в механічному приладі, і зафіксувати точку на висоті (такі прилади також засновані на принципі зв'язку атмосферного тиску з висотою над рівнем моря).
4
Користуватися системами визначення абсолютної, а не відносно висоти (як в приладах, згаданих вище), на жаль, не представляється можливим, поки вони не випускаються для широкого користування. Це прилади, що використовують відбиток радіохвиль, гамма-випромінювання, а також GPS-приймачі. Радіотехнічний висотометр вимірює час відбиття надісланій хвилі від поверхні землі або води і обчислює відстань. GPS приймач визначає точку в просторі, за допомогою сигналів, які отримує від супутників Землі. Він точніше визначає висоту, оскільки ці сигнали залежать від погодних умов і від вимірювання відстані до земної поверхні.