Як налаштувати гітару без струни.

Ви вирушили в похід і вирішили поспівати пісні біля багаття. Починаєте налаштовувати гітару - і раптом трапляється непередбачене. Струна лопається, а запасних у вас з собою немає. Відмовлятися від приємного вечора не варто. Просто спробуйте налаштувати гітару без струни.
Вам знадобиться
  • Гітарний ключ
  • Камертон (бажано)
Інструкція
1
Зніміть пошкоджену струну.
2
Визначте, які струни вам найпотрібніша, а яку ви використовуєте рідше. Перша, друга, третя та шоста потрібні обов'язково. Без четвертої та п'ятої можна обійтися, помінявши аппликатуру при грі.
3
Якщо порвалася перша струна, поставте замість неї другу. На місце другої натягніть третю, замість третьої - четверту. Пропустіть четверту струну, а п'яту і шосту залиште на своїх місцях. Точно так же переставте кілька струн, якщо у вас порвалася друга чи третя.
4
Налаштуйте першу струну по камертону або на слух. Висота тону повинна бути вам звичною.
5
Налаштуйте другу і третю струни звичайним способом. Друга струна на гітарі шестиструнної, якщо затиснути її на п'ятому ладу, повинна відповідати першій. Третю струну необхідно затиснути на четвертому ладу, щоб вона звучала в унісон з другої.
6
Порахуйте, на якому ладу треба затиснути п'яту струну, щоб вона збігалася за звучанням з відкритою третьою. Четверта струна у вас пропущена. На шестиструнної гітарі необхідно затиснути п'яту струну на 10 ладу. На семиструнної гітарі п'ята струна будується в октаву з другої, тому нічого рахувати не потрібно.
7
Басові струни налаштуйте звичайним способом.
8
Відрегулюйте висоту грифа, щоб не було перетяжки.
Зверніть увагу
Найчастіше як у шестиструнних гітар, так і у семіструнок, рветься третя струна. Тому рекомендується мати при собі запасную.Случаются неприємності і з першою, і з другою струнами, але рідше. Товсті струни рвуться зазвичай при великих зусиллях або сильному ізносе.Перед виходом «у поля» рекомендується перевіряти гітару. Колки зручніше крутити за допомогою спеціального ключа.
Корисна порада
Якщо струна порвалась близько до нижнього поріжку, можна спробувати її перетягнути. Дістаньте менший шматок струни. Що залишився - вставте в отвір порожка і зробіть на ньому вузол, після чого налаштуйте гітару звичайним способом.Связивать порвати шматки струни не рекомендується. Звук вийде деренчливий, до того ж вузол заважатиме при грі.