Як пофарбувати дсп.

ДСП (деревно-стружкові плити) - один з найпоширеніших і доступних матеріалів. Ось вже більше 40 років він використовується як матеріал для будівництва, виготовлення меблів. ДСП володіє як позитивними властивостями, так і негативними. Для ослаблення негативного впливу цього матеріалу на людину застосовується його фарбування.
Інструкція
1
Переваги даного матеріалу полягають у наступному: • низька ціна (значно нижче в порівнянні з дерев'яними щитами, фанерою); • широкий спектр застосування; • можливість утилізації відходів від деревообробки; • легкість виготовлення різних деталей, зокрема для меблів; • довговічність (при дотриманні норм експлуатації) .З недоліків ДСП один із найважливіших - це застосування при його виготовленні клею на основі фенолформальдегідних смол. В процесі експлуатації виробів, виконаних з цього матеріалу, фактор впливу випаровувань цих смол на живі організми може мінятися залежно від навколишньої температури, вологості, способів покриття або фарбування виробів, але повністю не удаляется.Однако, основна перевага ДСП (низька ціна) зазвичай бере верх при виборі матеріалу. Тим більше що є способи значно поліпшити матеріал, звести шкоду до мінімуму. Один з них - обробка та фарбування поверхонь.
2
Важливо враховувати, що чим краще і якісніше проведена робота з розбирання листів ДСП, тим менше буде витрачено праці на виправлення огріхів при остаточній обробці. Тому при розпилюванні листа ДСП, щоб зробити на кромці менше заусенец і зазубрин, на місце різу наклейте клейку стрічку. Для розпилювання застосовуйте пилку з дрібними зубами і ставте її як можна з меншим кутом до поверхні, не робіть занадто сильного натискання. Отриману кромку зачистите наждачним шкіркою. Нанесіть шпаклівку, дайте їй висохнути, відшліфуйте і покрийте другим шаром. Якщо після його шліфування будуть видні дефекти (раковини, відколи й т.д.) знову наносите шар шпаклівки і відшліфуйте його. На готову поверхню нанесіть фарбу. Колір виберіть такий, щоб він поєднувався з основним кольором вироби. Замість фарбування, можна використовувати стрічку для обклеювання кромки деталей з ДСП. Прикладіть її клейкою стороною до відшліфованою кромці (попередньо видаливши пил). Потім пропрасуйте стрічку розігрітим праскою. Ще один спосіб обробки: смужку з дерев'яного шпону або пластику підготуйте за розміром і приклейте на крайку.
3
Аналогічно виконується фарбування (покриття) поверхні деталей, виготовлених з ДСП. Поверхня зачистите наждачним шкіркою, шпателем нанесіть шар шпаклівки, дайте йому просохнути і відшліфуйте. Нанесіть другий шар шпаклівки і, після його висихання і шліфування, покрийте шаром лаку або фарби. Лак (фарбу) бажано покласти в два або три шари. Крім цього, поверхня з ДСП можна облицювати самоклеющейся стрічкою або пластиком, який кріпиться на клей. При цьому важливо ретельно розгладити поверхню для видалення з-під облицювання повітряних бульбашок.
Корисна порада
Не використовуйте для обклеювання деталей з ДСП пористих матеріалів (ковролін, тканина тощо), тому вони не зменшують виділення парів фенолу.