Як зробити арку в отворі.

Нудний дверний отвір можна зробити красивим, оригінальним, оформивши його за допомогою гіпсокартону у вигляді арки. Арка може бути виконана в стилі «модерн», «романтик» чи мати класичний трапецієподібний вид. Якщо ви самі встановлювали гіпсокартон, то вам ні якого праці не складе зробити арку . Зазвичай з гіпсокартону роблять арку класичного вигляду.
Вам знадобиться
  • Гіпсокартон, профіль, вимірювальний інструмент, електричний інструмент
Інструкція
1
По верхній частині встановіть направляючий профіль з двох сторін з відступом, рівним товщині гіпсокартону від кромки стіни. З боків дверного отвору також встановіть поздовжні напрямні профілі, які будуть закінчуватися на торці отвору арки.
2
Виріжте з гіпсокартону два прямокутника шириною з дверний проріз і довжиною, рівній висоті арки.
3
На гипсокартонових прямокутниках за допомогою гнеться лінійки з метала, проведіть окружність арки. З цієї лінії розріжте гіпсокартон. Другий прямокутник вирізайте по готовому ескізу. Потім прикрутіть до профілів каркаса, встановленого у верхній частині арки, з двох сторін.
4
Що б закріпити торець арки, необхідно виміряти його довжину і ширину. Вирізану за розмірами заготовку намочіть з одного боку і пройдіться по ній голчастим валиком. Проріжте профіль з одного боку і зігніть його так, що б він збігався з півколом арки, закріпіть його в торцевій частині. Поверх профілю прикрутите вже вигнуту заготовку.