Як позбутися від вірусу.

Людина - істота соціальна, і тому він майже щодня взаємодіє тим чи іншим чином з людьми. Більшість щодня користуються інтернетом, деякі ходять з дисками, флешками та іншими носіями в гості один до одного. І підчепити вірус з цих носіїв, в принципі, не складає труднощів. Незважаючи на те, що багато хто користується анти вірусами , це не завжди дає 100 відсоткову гарантію. Хитрі віруси різними способами і під різними приводами все одно можуть проникнути в систему.
Вам знадобиться
  • комп'ютер, інтернет, вірус, антивірус.
Інструкція
1
Не надсилати смс на короткий номер. Зараз в наш інформаційний вік, коли прогрес зробив крок далеко вперед, стало дуже популярно користуватися для отримання якоїсь послуги відправкою смс-повідомлень. Був створений вірус, який блокує частково або повністю ваш доступ в інтернет і браузер, а часом і вашу систему, або шифрують ваші файли. І для того, щоб позбавити вас від цієї напасті, просять відправити смс на короткий номер. Як правило, грошей знімають з рахунку більше, ніж написано, а відповідь не приходить.
2
Щоб позбутися вірусу, необхідно зробити не так багато. Якщо ви хороший програміст, то можливо ви зможе вручну знайти вірус самостійно.
3
Але, якщо ви - простий повсякденний користувач і в принципі не горите бажанням колупатися в файлах вручну, то рекомендується встановити антивірус і перевірити ваш комп'ютер на наявність вірусів. Іноді віруси не дають встановити або запустити антивірус, то в цьому випадку можна взяти у друга флешку, з встановленим на ній антивірусом, і провести перевірку комп'ютера з неї або віднести до кого-небудь свій багатостраждальний жорсткий диск і перевірити. Крім цього все більшої популярності зараз набувають онлайн-антивіруси, перевіряльники ваш комп'ютер через інтернет. Можна або завантажити якийсь конкретний файл, і сервіс його перевірить, або вказати посилання на підозрілий сайт або файл в мережі, або слід просканувати весь комп'ютер.
Зверніть увагу
Інтернет - це джерело дивовижних можливостей і цікавих фактів, а може стати причиною безсоння і головного болю через втрату важливих документів або вкрадених з рахунку коштів.
Корисна порада
Робіть систематичну повну перевірку комп'ютера антивірусом і уникайте відвідування підозрілих сайтів. Великі пошукові системи вже навчилися розпізнавати подібні підозрілі сайти і видають попередження про це.
Розробниками шкідливих програм використовуються будь шанси для зараження користувальницького комп'ютера. Щоб не втратити найменшої можливості поширення своїх дітищ, вони застосовують досить нетипові ходи. Їм відомо, що останнім часом користувачами використовується все більше флеш-накопичувачів, на які зовсім нескладно записувати будь-яку інформацію, тому шкідливе ПЗ дуже легко поширювати від машини до машини саме цим способом. Є ряд методів захисту від їх дій, які допоможуть їх нейтралізувати.
Вам знадобиться
  • утиліта kk.exe, файловий менеджер.
Інструкція
1
Скачайте утиліту kk.exe, призначену для роботи з найбільш популярним вірусом для флешок нині - вірусом recycler. Позбавити свій комп'ютер від нього можна за допомогою цієї антивірусної програми, проте вона не дає повної гарантії. Якщо її запуск не привів до позитивних результатів, то слід виконати ряд описаних нижче дії.
2
Видаліть вірус вручну. Для цього потрібно переконатися в прийнятих всіляких профілактичних заходах - в установленому антивірусі для попередження подальшого зараження і встановленому зручному файловому менеджері, в якому включено відображення системних і прихованих файлів.
3
Відкрийте в флешку в файловому менеджері і видаліть незнайомі папки та файли. В ході видалення вручну не можна відкривати диски і файли подвійним клацанням, потрібно використовувати древо файлів, якщо застосовується Провідник або функціональні кнопки, якщо використовується файловий менеджер з двома панелями.
4
Підлягають видаленню, як правило, файли autorun.bat, autorun. ~ Ex, autorun.exe, autorun.bin, autorun.ico, autorun.inf, autorun.reg, autorun.ini, autorun.srm, autorun .vbs, autorun.txt, autorun.wsh. Крім того, видалити варто також інші незнайомі файли з розширеннями .com, .inf, .tmp, .sys, .exe. Папки RECYCLED або RECYCLER теж підлягають видаленню - завдяки їм вірус і знайшов таку назву.
5
Якщо файли не можна видалити або вони з'являються після видалення знову, то комп'ютер користувача заражений, а антивірусна програма не справляється. В такій випадку необхідно використовувати інші антивірусні програми з оновленими сигнатурами і повторюватимете операцію заново. В особливо важкій ситуації може знадобитися навіть установка системи заново і повне форматування простору жорсткого диска.
Зверніть увагу
Потрібно зберігати пильність і не знищити випадково потрібний файл з одним із зазначених вище розширень.