Як створити бездротову мережу. Як організувати бездротову мережу будинку.

Часом для того, щоб оцінити всі переваги інтернету, потрібно користуватися ним не тільки сидячи за стаціонарним комп'ютером, а й у сусідній кімнаті або, наприклад, на кухні, а також використовувати ноутбук або КПК. Все, що для цього потрібно - створити бездротову мережу Wi-Fi у себе вдома.
Вам знадобиться
  • Wi-Fi роутер
Інструкція
1
Для того щоб створити безпровідну мережу, нам потрібно налаштувати роутер на самостійне підключення до інтернету. Приєднуємо кабель зв'язку, через який ми виходимо в Інтернет, в спеціальний роз'єм Wi-Fi-роутера.
2
Кабель, що йде в комплекті, іншим роз'ємом підключаємо до входу мережевої карти, встановленої на материнської платі комп'ютера. Таким чином, у нас вийшла схема послідовного підключення, яку грубо можна описати так: інтернет - роутер - комп'ютер.
3
Включаємо комп'ютер, відкриваємо будь-який встановлений браузер і в рядку адреси вводимо IP-адресу роутера. Найчастіше, це 192.168.1.1, хоча можуть бути й інші варіанти. Яку адресу у нашого роутера, а також пару «логін-пароль» для доступу до налаштувань - дізнаємося з інструкції по його експлуатації.
4
Потрапивши на сторінку налаштувань, знаходимо вкладку «Бездротова мережа». Основними настройками є режим мережі, метод перевірки автентичності (найчастіше використовується WPA) і ключ доступу WPA. Встановлюємо потрібні нам значення і вводимо ключ доступу - він буде паролем для підключення до нашої бездротової мережі інших Wi-Fi-пристроїв. Також вводимо ідентифікаційну рядок (SSID). Вона буде відображатися як назва нашої бездротової мережі при її виявленні іншими пристроями.
5
Переходимо на вкладку «Інтернет-з'єднання» або "WAN". Вводимо логін і пароль для доступу в Інтернет, а також настройки з'єднання: його тип (PPTP, L2TP або інші) і відповідний IP-адресу. Дані настройки мережі краще дізнатися заздалегідь у Інтернет-провайдера.
6
Підтверджуємо всі налаштування, натиснувши «ОК» або «Застосувати», і перезавантажуємо роутер. Для перевірки працездатності бездротової мережі пробуємо підключитися до неї за допомогою ноутбука або КПК/смартфона. Через пошук знаходимо нашу мережу за назвою SSID. При підключенні пристрою запросять ключ доступу. Вводимо відповідний ключ WPA. Домашня бездротова мережа встановлена!
Домашні локальні мережі можна умовно розділити на три типи: кабельні, бездротові і змішані. Для підключення пристроїв до мереж кожного типу передбачено спеціальне мережеве обладнання.
Вам знадобиться
  • - роутер;
  • - пасивне.
Інструкція
1
З'ясуйте, які пристрої будуть включені до складу вашої домашньої мережі. Це можуть бути три комплекти комп'ютерів: стаціонарні ПК, ноутбуки або обидва типи. У першому випадку вам необхідно придбати маршрутизатор, а в двох інших - Wi-Fi роутер.
2
Для виявлення підходящого пристрою зверніть увагу на наступні параметри: 1. Кількість LAN-інтерфейсів, через які здійснюється підключення стаціонарних комп'ютерів; 2. Тип порту для з'єднання з мережу провайдера; 3. Режими точки доступу, підтримувані роутером.
3
Придбайте маршрутизатор, що задовольняє всім трьом пунктам. Підключіть обладнання до мережі змінного струму, попередньо встановивши його в потрібній зоні. При налаштуванні Wi-Fi мережі розумніше розташувати роутер в центрі квартири.
4
Підключіть стаціонарні комп'ютери до роутера. Це з'єднання здійснюється за допомогою патч-кордів - мережевих кабелів з коннекторами RJ45.
5
На одному з цих комп'ютерів запустите web-браузер. Відкрийте графічний інтерфейс роутера, ввівши його IP-адресу. Приступите до налаштування з'єднання з провайдером, вибравши меню Internet Connection (WAN).
6
Заповніть форму, що відкрилася. Використовуйте перевірені дані, які ви можете отримати у фахівців технічної підтримки. Підключіть кабель провайдера до інтерфейсу WAN (DSL).
7
Перезавантажте роутер. Скиньте параметри мережевих карт комп'ютерів. Перевірте можливість підключення до зовнішніх ресурсів. Знову відкрийте графічне меню управління роутером.
8
Виберіть меню Wireless Connection (Wi-Fi). Налаштуйте режим роботи бездротової точки доступу. При цьому обов'язково враховуйте особливості мобільних комп'ютерів, які увійдуть до складу домашньої мережі.
9
Знову перезавантажте роутер. Якщо всі пристрої отримали доступ до інтернет-ресурсів, збережіть конфігурацію устаткування.