Як міряти довжину.

Ситуації, коли необхідно виміряти довжину чогось, виникають постійно. В школі на уроках математики від учнів вимагають міряти довжину відрізка, дорослому частенько буває потрібно виміряти довжину ділянки, вироби. Для того, щоб виміряти довжину без помилок, необхідно вміти користуватися вимірювальними приладами.
Вам знадобиться
  • Вимірювальні прилади:
  • лінійка, рулетка, сантиметрова стрічка, циркуль, штангенциркуль, землемірний циркуль
Інструкція
1
При необхідності виміряти довжину накресленого на папері прямокутника або просто відрізка найзручніше користуватися лінійкою. Прикладіть позначку «0» до початку вимірюваного ділянки. Подивіться, з яким діленням на лінійці сполучилася кінцева точка відрізка.
2
Довжину відрізка можна виміряти і циркулем. Поставте голку циркуля в початкову точку відрізка. Розведіть ніжки циркуля на відстань, приблизно рівне розміру відрізка. Після цього точно сумістите другу ніжку циркуля з кінцевою точкою відрізка. Виміряйте лінійкою відстань між ніжками циркуля, поєднавши одну з них з нульовою відміткою.
3
Для вимірювання довжини об'ємної деталі або виїмки в ній скористайтеся штангенциркулем. Щільно затисніть деталь зубцями штангенциркуля і подивіться результат. Для того, щоб виміряти довжину виїмки, зубці штангенциркуля вставляються всередину виїмки.
4
Вимірювати довжину дачної ділянки найзручніше за допомогою землемірного циркуля. Його можна виготовити своїми руками. Візьміть дві довгі палиці і одну коротку. Довгі палиці з одного кінця загострите. Розкладіть циркуль на поверхні, сумістите незаостренние кінці, а вістря розведіть на потрібну вам відстань - наприклад, на 2 метри. Після цього щільно скріпіть між собою незаостренние кінці. Для жорсткості конструкції приблизно на відстані 1/3 довжини прибийте до обох ніжок циркуля поперечну поперечину.
5
Поставте одну ніжку циркуля в точку перетину довжини і ширини ділянки. Другу ніжку застроміть в землю. Поверніть циркуль, щоб опорної стала друга ніжка, а першу перенесіть вперед. Пройдіть таким чином по всій довжині ділянки, вважаючи, скільки разів ви перемістили циркуль.
Зверніть увагу
Прилади для вимірювання довжини повинні відповідати стандартам.
Корисна порада
Вимірюючи відрізок на площині, яка розташована похило, стежте за тим, щоб лінійка була щільно притиснута до цієї площини. В цьому випадку зручніше користуватися не лінійкою, а циркулем або спеціальним циркулем-вимірником.