Як кип'ятити білизну.

У минулі часи в кожній родині була виварка - велика каструля, в якій кип'ятили білизна, щоб повернути йому первісну білизну. Сьогодні кип'ятіння білизни перестало бути необхідністю, але і в сучасному господарстві може скластися ситуація, коли господині доведеться згадати, як же це робилося.
Вам знадобиться
  • - бак для кип'ятіння
  • - господарське мило
  • - пральна сода
  • - брудна білизна
Інструкція
1
В наш час асортимент миючих засобів настільки різноманітний, що навіть саму забруднену річ можна зробити, як нову. Порошки та гелі для прання, відбілювачі, плямовивідники, кондиціонери для полоскання - їх застосування видаляє будь-який бруд, робить білизну чистим. Але разом з цим зростає і число алергіків, болісно реагують на всю цю хімію. Стара добра виварка може стати для них справжнім порятунком. Вона зробить білизна ідеально чистим і без спеціальних добавок.
2
Але не поспішайте лізти на антресолі в пошуках тієї самої величезної каструлі. Можливо, у вас є звичайна пральна машина з виставленим температурним режимом 90-95 ° C. Прання білизни при такій температурі прирівнюється до кип'ятіння, тому просто завантажте машинку, а через 2-3 години дістаньте з неї чиста білизна. Тільки переконайтеся перед пранням, що ваші речі можна піддавати впливу високих температур, рекомендації по догляду зазвичай можна знайти на бирці, вшитой в один з виворітних швів вироби.
3
Якщо ж ви задалися метою прокип'ятити білизну по старинці, підготуйте мильно-содовий розчин з розрахунку 6 л. на 1 кг. білизни. Мила і соди (звичайною або кальцинованої) на 1 кг. виробів беруть по 20-50 грам залежно від ступеня забруднення. Складіть речі в бак з розчином, поставте виварку на повільний вогонь, доведіть до кипіння. Якщо речі відправити у вже киплячу воду, бруд може завариться і відіпрати її буде набагато важче.
4
Кип'ятити речі потрібно 1,5-2 години, періодично помішуючи вміст бака, після чого відключіть вогонь під виварюванням і залиште речі остигати, поки їх не можна буде дістати руками з гарячої води.
5
Білизна необхідно перекласти в корито або миску з теплою водою, запрати руками залишкові плями. Полоскати чисті речі слід холодною водою. Пожовкле білу білизну можна злегка підсинити при останньому полосканні. Сушити вироби після прання найкраще на відкритому повітрі, сонце і вітер додадуть їм такий аромат свіжості, якого ви не отримаєте від використання будь-якого з ополаскивателей.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=RJsU84-8oeY
Корисна порада
Для відпирання жирних і мазутних плям в виварку додають гас або силікатний клей.