Як заробляти на нерухомості.

Якщо у вас є вільна квартира або будинок, ця власність із генератора витрат на її утримання цілком може стати джерелом доходу. Найпоширеніший спосіб заробітку на такий нерухомості - здача її в оренду. В цьому випадку витрати на комунальні платежі перекладаються на орендаря, а господар отримує щомісячну орендну плату.
Вам знадобиться
  • - нерухомість у власності;
  • - документи на неї для демонстрації потенційним орендарям;
  • - комп'ютер з доступом в інтернет;
  • - купони безкоштовних оголошень газет ;
  • - комунікативні навички.
Інструкція
1
Велике значення має розташування об'єкта нерухомості. Зрозуміло, що дохід від здачі в оренду житла в Москві або Санкт-Петербурзі може претендувати і на роль основного. А в зубожілому райцентрі де-небудь "на краю географії" може виявитися великою удачею, якщо знайдеться орендар, готовий оплачувати комунальні послуги.На розмір орендної плати впливають і багато інших чинників. Наприклад, зручність транспортного сполучення (в мегаполісах - близькість до метро), розташування району, наявність ліфта в під'їзді, домофону, залізної двері, побутової техніки та багато другое.Знать же, за скільки квартиру реально здати, потрібно перш, ніж приступати до пошуку орендарів .
2
Допоможе в цьому питанні самостійне вивчення ринку нерухомості. Подивіться оголошення: скільки просять за квартири, параметри яких порівняти з вашою. Якщо є час і бажання, зателефонуйте господарям такого житла (втім, більше шансів, що відповість працівник агентства нерухомості), можете навіть подивитися декілька варіантов.В агентствах вас охоче проконсультують, скільки ви можете отримати від оренди свого житла. Зверніться в кілька ріелторських фірм за консультацією. При цьому ніхто не зобов'язує вас користуватися саме їхніми послугами при пошуку орендаря.
3
Багато хто вважає, що надійніше здавати житло знайомим або родичам або шукати орендарів з їх допомогою. Насправді це ще нічого не гарантує, а от ризик зіпсувати відносини з такими мешканцями прісутствует.Постоялец цілком може очікувати знижку на підставі родинних чи дружніх стосунків або виправдовувати ними неакуратність з внесенням оплати. Чи потрібно це вам? Втім, завжди все залежить від конкретної людини.
4
Якщо ви станете рекламувати своє житло (у ЗМІ, на дошках оголошень в інтернеті, форумах і т.п.) самостійно, уваги ріелторів вам не уникнути все одно. Всі дані квартири з вашими координатами все одно потраплять в їх бази: отут уже запретішь.В кожному разі ви завжди вправі відмовити орендарю, який вас чимось не влаштовує. І хто знає, чи сам знайдеться найбільш відповідний вам або його призведе черговий ріелтор.