Як відредагувати текст.

Навики редагування тексту необхідні будь-якій людині, так чи інакше пов'язаного з письменницькою майстерністю. Однак, яким би сильним не було спокуса виправити в тексті абсолютно все, слід пам'ятати головне правило редактора - необхідно по максимуму зберегти авторський текст. Переписувати або додавати що-небудь до ісходнику можна тільки з самому крайньому випадку.
Інструкція
1
Насамперед потрібно подивитися, чи написаний текст по темі. Чи відображає він правильну ідею, а також чи є в ньому необхідні докази. Крім цього, подивіться чи не допустив автор логічних або фактичних помилок.
2
Визначте стиль і жанр тесту. Перевірте, чи відповідає їм лексика і синтаксис тексту. Підкресліть слова, які, на вашу думку, не підходять для даного тексту, підберіть до них кілька відповідних синонімів. Якщо це необхідно, розбийте занадто довгі речення на кілька частин.
3
Ще раз уважно прочитайте текст. Перевірте кожну пропозицію на предмет синтаксичних і граматичних помилок. У разі сумнівів зверніться за допомогою до словників.
Зверніть увагу
Існує таке поняття як "авторські неологізми". Тому при редакції мистецьких та журналістських текстів краще бути максимально обережними. Існує можливість, що дане слово написано саме так для посилення ефекту.
Корисна порада
Можна прочитати текст вголос. Так все його вади ви не тільки побачите, але і почуєте. Існує маса програм, які здатні знайти найпростіші граматичні та лексичні помилки, проте повністю довіряти їм все-таки не варто.
MS Word - зручний редактор, за допомогою якого можна створювати текстові документи, веб-сторінки, графіки і таблиці. Спеціальне меню «Правка» дозволяє вносити зміни та виправлення в готові файли.
Інструкція
1
Щоб відкрити документ, в меню «Файл» вибирайте команду «Відкрити», вкажіть мережевий шлях до файлу та натисніть кнопку «Відкрити». Для виділення фрагмента тексту, який потребує виправлення, наведіть курсор на його початок, затисніть ліву кнопку миші і проведіть до потрібного місця.
2
Цього ж результату можна досягти, використовуючи клавіатуру. Виділяйте мишкою початок фрагмента, затисніть клавішу Shift і клікайте в іншому місці документа. Текст в цьому проміжку буде виделен.Еслі використовувати комбінацію Shift + Alt, виділення виглядатиме як прямокутний блок.
3
Якщо хочете виділити окреме слово, клацніть по ньому двічі лівою клавішею. Щоб відзначити пропозицію, затисніть на клавіатурі Ctrl і клікніть будь-яке слово з цієї пропозиції. Для виділення всього документа в меню «Правка» вибирайте команду «Виділити все».
4
Щоб виділений текст замінювався новим, в меню «Сервис» вибирайте команду "Параметри" і переходите у вкладку «Правка». Поставте прапорець в чекбокс «Замінювати виділений текст при введенні». Якщо цей прапорець зняти, спочатку доведеться видалити старий текст, а потім вводити новий.
5
Для видалення символів використовуються клавіші Delete і Backspace (знаходиться над клавішею Enter і виглядає як стрілка напрямком справа наліво). Delete стирає текст праворуч від курсору, Backspace - зліва. Виділений фрагмент буде видалений повністю.
6
Частини тексту можна переміщати всередині документа і переносити в інші документи. Виділяйте фрагмент, наведіть на нього курсор, затисніть ліву кнопку миші і, не відпускаючи, перетягніть в інше місце. Якщо використовувати праву клавішу, то текст можна не тільки переміщати, але й копіювати, і зробити гіперпосиланням. Вибирайте для цього потрібні команди з випадаючого меню.
7
Перетягувати мишкою текст зручно тільки на невеликі відстані. Помістити його в інший документ таким чином вже не вийде. Для цієї мети використовується буфер обміну - спеціальна область пам'яті редактора Word. Якщо ви хочете скопіювати фрагмент тексту, виділяйте його і натисніть на клавіатурі Ctrl + C. Потім переходите в новий документ, встановіть курсор в потрібному місці і натисніть Ctrl + V. Можливо, вам потрібно видалити фрагмент з одного документа і перемістити його в інший, тобто вирізати і вставити. В цьому випадку використовуйте поєднання Ctrl + X і Ctrl + V.
8
Якщо ви хочете заборонити іншим користувачам редагувати ваші документи, в меню «Сервис» вибирайте команду «Встановити захист». Можна дозволити стороннім вносити деякі зміни: - запис виправлень; - вставка приміток; - введення даних в поля форми.Редактіровать документ зможуть тільки ті, кому ви повідомите пароль. Пароль задається при установці захисту.
9
В Word 2007 є можливість встановити захист тільки на частину тексту. Виділяйте фрагмент, який буде доступний для редагування іншим користувачам. В меню «Сервис» вибирайте «Захистити документ». У правій частині з'являється вікно налаштувань захисту. В розділі «2. Обмеження на редагування »вибирайте тип обмеження. В розділі «3. Увімкнути захист »натисніть« Так, включити ».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=X2oKsmv08JE