Як відновити трудову книжку по втрати. Відновлення трудової книжки при втраті.

Причини втрати трудової книжки можуть бути самими різними, але жодна з них нічого, крім неприємностей не доставить. Ні на хорошу роботу не влаштуватися, ні пенсію не оформити. Вихід один - відновлювати. Але можна зробити тільки її дублікат. Звичайно, завжди можна знайти умільців, які за певну плату виготовлять вам будь-який документ, але пам'ятайте, що за це згідно частини 3 статті 327 Кримінального Кодексу Російської Федерації загрожує покарання від штрафу до арешту строком від трьох до шести місяців. А ось легальне "воскресіння" трудової книжки виглядає дещо інакше.
Інструкція
1
Зверніться до колишнього роботодавця. Згідно з пунктом 31 "Правил ведення і зберігання трудових книжок, виготовлення бланків трудової книжки й забезпечення ними роботодавців" у разі втрати даного документа ви зобов'язані негайно звернутися з письмовою заявою до роботодавця за останнім місцем роботи. Якщо перед втратою трудової книжки ви уклали трудовий договір з новим роботодавцем, то він і буде вважатися останнім наймачем. Якщо ви при втраті були безробітним, то звертатися необхідно до роботодавця попередньому безробітному положенню.
2
Після отримання від вас заяви про втрату трудової книжки, роботодавець протягом 15 календарних днів зобов'язаний вам видати дублікат, який містить всі дані загального та (або) безперервного стажу роботи до працевлаштування до останнього роботодавцю та дані про роботу і нагородження (заохочення ), які вносилися до трудової книжку даними роботодавцем. Для підтвердження загального стажу роботи вам потрібно буде представити всі підтверджуючі документи, причому, тільки орігінали.К цих документів належать: наказ про прийом, переведення і звільнення; -трудові договори; -відомості, що підтверджують видачу заробітної плати; -інші роду довідки та т .д.Необходімо знати, що в дублікат трудової книжки вноситься загальний стаж роботи без вказівки перекладів і посад.
3
Якщо трудова книжка втрачена роботодавцем. Втрата трудової книжки роботодавцем можлива в результаті, наприклад, пожежі, повені, халатності співробітників або навіть злого наміру. Якщо втрата сталася з - за надзвичайного випадку, то в організації створюється комісія, до складу якої входить: представник виконавчої влади того регіону, де розташований роботодавець, представник наймача, представник профспілкової організації або трудового колективу. Відновлення стажу та видача дубліката трудової книжки в даному випадку проводитися на підставі документів представлених працівником. Якщо документи відсутні, то можуть бути застосовані свідчення 2-х свідків. Комісія складає акт із зазначенням трудового стажу працівника, на підставі якого видається дублікат трудової книжки.
4
Якщо роботодавець просто загубив вашу трудову книжку, то ви маєте право притягнути його до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу від 1000 до 5000 рублів для індивідуальних підприємців, а для юридичних осіб - від 30 000 до 50 000 рублів, або призупинення своєї діяльності на строк до 3 - х місяців. Але навіть залучення роботодавця до відповідальності, не позбавить вас від тяганини про підтвердження трудового стажу та отримання дубліката трудової книжки.
Корисна порада
При отриманні дубліката трудової книжки обов'язково перевірте правильність внесених до нього записів, щоб надалі уникнути нових труднощів з підтвердження стажу трудової діяльності.