Як визначити жовтяницю. ознаки жовтяниці Як визначити в домашніх умовах.

Жовтяниця може викликатися різноманітними причинами. Така назва приписують декільком видам захворювань через наявність жовтого пігменту (білірубіну) в крові, внаслідок чого шкіра забарвлюється в жовтий колір. Необхідно встановити причину виникнення жовтяниці для правильного лікування.
Інструкція
1
Якщо у вас спостерігаються наступні ознаки: нудота, блювота, біль у верхній частині живота, головний біль, слабкість, температура, темний колір сечі, змінений колір калу, змінений колір шкіри, то швидше за все у вас жовтяниця.
2
Жовтий колір шкіри може виникнути внаслідок гепатиту (паренхиматозная жовтяниця). Визначити його допоможуть наступні ознаки: слабкість, стомлюваність, втрата апетиту, нудота, тяжкість або дискомфорт в області печінки, темна сеча, зміна кольору калу (стає світлим), жовтий колір шкіри з червонуватим відтінком і склер очей, незначний свербіж шкіри.
3
Якщо біль у правому підребер'ї постійна і з поступовим наростанням від декількох хвилин до 6 годин. Напад болю супроводжується нудотою, нестримним блюванням. Спостерігається жовтяничність очних яблук і потемніння сечі. Відзначається здуття живота. При натисканні на живіт виникає різкий біль у правому підребер'ї. Передня черевна стінка напружена, особливо в області жовчного міхура. То це все ознаки жовчнокам'яної хвороби. Лікарі називають її механічної жовтяницею або обтурационной жовтяницею. Вона відрізняється від інших зеленуватим відтінком шкіри. Хворого найчастіше може турбувати свербіж шкіри і кровоточивість.
4
При хронічній обтураційній жовтяниці спостерігається сірувато-жовтий колір шкіри, невелика втрата ваги і пігментація шкіри.
5
Гемолитическая жовтяниця. Жовтяниця гемолітична відрізняється від паренхиматозной і механічною: сеча темна від уробилина, кал нормально забарвлений, немає сверблячки шкіри. При цьому гемоглобін із зруйнованих клітин у великій кількості перетворюється в білірубін, печінка не справляється з надлишком білірубіну, і він починає забарвлювати шкіру.
6
Гемолитическая жовтяниця може бути у новонароджених на 1-2-й день. Діти мляві, погано смокчуть груди. Рефлекси знижені. Сеча темна, кал звичайного забарвлення. Спостерігається зригування, блювота, патологічне позіхання, зниження м'язового тонусу.
Зверніть увагу
Найбільш часті причини зміни кольору стільця: У здорової людини коричневий колір калу обумовлений вмістом в ньому стеркобилина, що утворюється в результаті пігментного обміну. Зміна кольору стільця може залежати від характеру споживаної їжі і ліків, що приймаються. Препарати, що змінюють колір стільця
Корисна порада
Тому стілець малюка на грудному вигодовуванні не може бути весь час одного кольору і консистенції. Звертаємо Вашу увагу! Іноді поява зеленого пінистого стільця зі слизом говорить про те, що малюк не досмоктувати до Якщо ж в добавок до рідкого стільця дитина млявий, неспокійний, примхливий і т.д. (Тобто поведінка змінено), спостерігається підвищення температури, а так же відрижки і блювота - не полінуйтеся, викличте лікаря!