Як схрестити лимон. Як зробити гібридне рослина.

Сирими холодними вечорами приємно попити чаю з лимоном , особливо якщо цей лимон вирощений власними руками. Ця рослина прекрасно плодоносить в домашніх умовах, його можна вирощувати навіть на підвіконні. А для отримання максимальної врожайності і поліпшення якості плодів ефективний метод під назвою гібридизація або схрещування.
Вам знадобиться
  • - рослини донори;
  • - ватяні палички;
  • - марля або бинт;
  • - самоклеюча папір.
Інструкція
1
Підберіть рослини донори. Вони повинні тільки зацвісти. Для кращого результату бажано, щоб рослини були різного сорту, можна використовувати й інші цитрусові, наприклад, апельсин, мандарин. Донори повинні тільки зацвісти.
2
Для гібридизації підходять міцні і здорові рослини. Квіти для запилення вибирайте ті, які тільки починають розкриватися. Чи не працюйте з уже розкрилися квітками - момент самозапилення вже міг статися і потрібний результат не вийде.
3
Обережно, щоб не пошкодити пелюсток, розкрийте вручну бутони на рослині, яке зібралися запилювати. Акуратно відірвіть все тичинки на обпилюваних квітках. Це потрібно зробити так, щоб з них не обсипалася пилок. За допомогою шматочків марлі або бинта накрийте кожен з кастрованих квіток, щоб на них не потрапляла небажана пилок.
4
Залиште в такому стані рослина до появи на кінці маточки клейкою краплі. Це повинно відбутися протягом 1-3 днів. Звільніть квітка від марлевою захисту та за допомогою палички з м'яким наконечником обережно зберіть трохи пилку з квітки-донора і перенесіть його на утворилася краплю на запилюються квітці. На аркуші самоклеящейся паперу напишіть назву квітки донора і дату запилення. Наклейте папірець із записом на гілку, на якій знаходиться запилення квітка.
5
Дочекайтеся дозрівання плодів. Якщо дозрівання станеться взимку, залиште його на дереві до весни для кращого збереження насіння. Обережно розрізавши лимон, вийміть з нього насіння, потримайте їх кілька днів в сухому місці (наприклад, на підвіконні). Плоди при бажанні можна використовувати в їжу.
6
Посадіть кожне насіння в окремі невеликі горщики з легким грунтом, і розмістіть їх у світлому місці (але не на сонці) при температурі близько +20 градусів. З отриманої розсади виберіть найбільш міцні і красиві саджанці і відсадите їх в окремі горщики.
Корисна порада
Для схрещування підійдуть будь цитрусові. Кожна квітка можна запилювати своїм рослиною донором - чим більше рослин підберете, тим цікавіше може вийти результат.